Хроніка деокупації. Епізод з незаконного постачання природних ресурсів на окуповану територію

11 вересня, але ще 2018 року, у селі Василівка, Новотроїцького району представники СБУ у ході оперативних дій викрили та припинили схему незаконного постачання ропи з Херсонської області на територію окупованого Криму. Про це вже повідомляло "Радіо "Куреш". Пройшов рік з того дня, як були зупинені насоси, які з території Херсонської області перекачували ропу до окупованої території, однак у судовому реєстрі не знайти справи по цьому факту. "Кримський содовий завод", завод "Бром" звичайно фігурують у судових справах різного типу, однак тільки не у справі перекачування ропи. На цьому наголошує і екс-представник президента України в АР Крим Борис Бабін.
"Восени 2018 року Представництво Президента в АРК вжило вичерпних заходів із тим щоб підрозділи Головного управління СБУ в АРК відреагували в рамках повноважень та фізично припинили злочинне постачання ропи із заповідного Центрального Сивашу в Західний на користь російських окупаційних структур в Криму. Втім, кримінального провадження за рік, що минув з цих подій, так і не було розпочато, жодна особа не понесла відповідальності, а відповідні гарантії агресору, надані у окремих київських кабінетах, вочовидь діють досі. Тому, будучі упевненими у подальшій роботі насосної станції, росіяне й анонсують розвиток виробництва, інакше це було б фізично неможливим." – повідомив Цензор.Нет Борис Бабін, доктор юридичних наук, професор
На фото Борис Бабін
Днями, окупаційне керівництво Криму заявило, що планує розвивати потужності заводу "Бром" із виробництва хлору та розширювати виробництво "Кримського содового заводу", із неправомірним наданням йому у користування акваторій Сивашу. Такі заяви, на думку Бориса Бабіна, свідчать про "недостатню ефективність протидії агресорові з боку України, насамперед - у нинішній протиправній частині користування цими заводами природною сировиною, насамперед мінералізовано ропою за регульованої затоки Західного Сивашу. " З 2014 до 2018 року ропу до Західного Сивашу безперешкодно качала з Центрального Сивашу насосна станція на мисі Кутара (Новотроїцький район Херсонщини). Для цього промислового об`єкту, підконтрольного агресорові та ключового для усіх трьох хімічних заводів Півночі Криму, з окупованого півострову за окремою гілкою мереж окупанти безперешкодно постачали електроенергію. Сама станція охоронялася від зайвої уваги та розголосу колаборації з агресором українськими прикордонниками та навіть підрозділом Збройних Сил, попри очевидну протиправність викачування заповідних мінералізованих вод без будь-яких дозволів.
Борис Бабін упевнений, що питання подальшої подачі ропи в Західний Сиваш, як стратегічне питання деокупації Криму, вимагає концентрації уваги громадськості та нового вищого керівництва Генпрокуратури, СБУ та Офісу Президента, нового губернатора Херсонщини. А також називає воду Сивашу "брудною", через "особливе ставлення" до неї, колишнього очільника Херсонської області.
"Цікаво, що попри ініційоване мною ще на початку 2018 року схвалене рішення колегії Херсонської ОДА про заборону господарського використання сумісної з АРК акваторії Сивашу губернатор Гордєєв не схвалив відповідного розпорядження. Після низки спроб переконати його у необхідності дотримання законності в цьому питанні він якось порадив мені "забути його номер телефону". Така ось вона, брудна вода Сивашу. " – повідомляє Борис Бабін
Фото ропи, що перекачувалася на окуповану територію
Борис Бабін, також додав, що зупинка цієї станції, за його ініціативи, стала однією з реальних причин персональної лютої ненависті до нього деяких працівників Адміністрації Президента, які досі продовжують працювати за нового очільника Адміністрації президента України.
"Я пішов у відставку вже розуміючи, що ворожі інтереси з цього питання будуть вказаними персоналіями слухняно враховані. " – Борис Бабін.
Скрін мапи
Як повідомляло "Радіо "Куреш", за прихованим бізнесом з окупованою АР Крим стоїть київська компанія ТОВ “Геомоніторинг” та коло українських бізнесменів.
Радіо ”Куреш”