Зустріч президента України з родинами полонених та "бранців Кремля"

Сьогодні, 8 червня відбулася зустріч президента України з родичами заручників і політв‘язнів Кремля. На зустріч запросили рідних кримських татар, які були незаконно затримані окупаційною владою РФ, родини бранців Кремля, дружини та матері полонених військових. Про це повідомляє Представництво Президента України в Автономній Республіці Крим. На сьогоднішній день кількість бранців Кремля перевищило 70 осіб. Президент Петро Порошенко, наголосив, що звільнення заручників є пріоритетом для української влади. На зустрічі були присутні також, Рефат Чубаров, Павло Клімкін та Василь Грицак. Президент переконував, що робить усе для того, аби полонені були звільнені. На зустрічі було зачитано звернення Володимира Балуха, якого затримали 8 грудня 2016 року в Роздольненському районі окупованого Криму.
Петро Порошенко підтримав ідею створення координаційної ради при президентові з питань заручників, до якої також увійдуть обмудсмен Людмила Денисова, представники родин і Громадських організацій. Рада створюється для координації зусиль по звільненню заручників і підтримці їх родин.
Також президент доручив РНБО розглянути питання про розширення санаційного списку, і внести до нього прізвища тих осіб, що причетні до незаконних судилищ над громадянами України. Також президент підкреслив, що Україна вимагає допуску обмудсмена Денисової до українців на окупованих територіях і в РФ.
Мама Стаса Клиха сказала, що вчора спілкувалася з його адвокатом і син заявив, що теж оголошує голодування. Мама Саши Кольченка розповіла, що після голодування сину дозволили подзвонити, він скаржився на здоров‘я, дуже схуд.
Сестра Олена Сенцова звертається до всіх міжнародних організацій , аби ті вплинули на Кремль. Родини кримських татар інформували про жахіття при затриманнях і обшуках, коли окупанти били навіть вагітних жінок., дружини наших заручників в ОРДЛО кілька років не чули голоса своїх чоловіків, в них немає права на телефонний дзвінок і передачу, на листування.
Однак крім полонених, в Україні стоїть гостро питання про зниклих безвісти. Серед них як і військові, так і цивільні громадяни України. З початку анексії Криму РФ, на окупованій території були викрадено 15 кримськотатарських активістів та 7 українців. На цю зустріч президента України, їхніх родичів не запросили, та й закону не прийняли. Ще з початку цього року Верховна Рада не взмозі прийняти відповідний закон. Розроблений законопроект поширюється на правовідносини, пов’язані із набуттям правового статусу осіб, зниклих безвісти в умовах збройного конфлікту, у зв’язку з воєнними діями, заворушеннями всередині держави, надзвичайними ситуаціями природного чи техногенного характеру, а також осіб, зниклих безвісти внаслідок будь-яких інших обставин. Законопроектом вводиться поняття Єдиного реєстру осіб, зниклих безвісти - електронної бази даних, що містить відомості про осіб, зниклих безвісти, інформацію про невпізнані останки, а також про наявність чи відсутність рішення суду про визнання розшукуваних осіб безвісно відсутніми або оголошення померлими.