Крим під Російською окупацією 3576 день
Вся Україна у вогні 651 день
  Заступник Голови Меджлісу кримськотатарського народу Нарман ДЖЕЛЯЛ став лауреатом правозахисної премії "Історія несправедливості".

Заступник Голови Меджлісу кримськотатарського народу Нарман ДЖЕЛЯЛ став лауреатом правозахисної премії "Історія несправедливості".

02.11.2023 13:35

Перший заступник Голови Меджлісу кримськотатарського народу Нарман ДЖЕЛЯЛ став лауреатом правозахисної премії "Історія несправедливості", заснованої відомою правозахисною організацією Чехії "Людина у біді".

Учора у Празі відбулася церемонія вручення правозахисної премії «Історія несправедливості» українському політв'язню Наріману Джелялу.

Ця премія започаткована однією з найстаріших чеських правозахисних організацій «Людина в біді» і вручається щорічно. Минулого року її лауреатом став український правозахисник Максим Буткевич, який зараз утримується в російському полоні.

За дорученням близьких Нарімана, який зараз перебуває на табірному етапі до Сибіру, честь представити його на церемонії випала мені.

Нагороду вручали директор правозахисної організації «Людина у біді» пан Шимон Панек та міністр закордонних справ Чеської Республіки пан Ян Липавський.

Також під час церемонії вручення премії з відеозверненням виступила дружина Нарімана Джеляла Левіза.

Приймаючи премію для Нарімана Джеляла, і подякувавши організаторам та присутнім за увагу та підтримку українських політв'язнів, я прочитав зі сцени вірш Нарімана, написаний ним кілька місяців тому у сімферопольському СІЗО:

Пять шагов вперёд

Пять обратно

Минуты, часы, дни

Многократно.

Четыре облезлых стены

И дверь из стали и подлости

Мне чуждо их чувство вины

Я полон свободы и гордости.

Пять шагов вперёд

Разворот и пять снова

Они здесь временщики

А мы - основа.

Они катают асфальт

И прячут под маской зверя

Мы в звучании древних легенд

Плоды непреклонной веры.

Пять шагов вперёд

Терпения и сил хватит

Мы знаем куда идём

Каждый цену свою платит.

Верить в себя и других

И нам усмехнется доля...

Четыре облезлых стены

На них выбито слово ВОЛЯ.

На прохання рідних Нарімана, пам'ятний знак премії буде передано до Меджлісу кримськотатарського народу, де чекатиме повернення Нарімана.

Про це повідомив Голова Меджлісу - Рефат Чубаров на своїй сторінці у Meta