Крим під Російською окупацією 3574 день
Вся Україна у вогні 649 день
  Запрошення на фотовиставку «Доросле кримське дитинство"

Запрошення на фотовиставку «Доросле кримське дитинство"

22.11.2017 15:31

Запрошення на фотовиставку «Доросле кримське дитинство"
Ініціатива: «Центр Громадянських свобод» (у рамках кампанії LetMyPeopleGo) і «Кримський дім» за сприяння Міністерства з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України .

З 03 до 10 грудня 2017 року у Херсонській обласній універсальній науковій бібліотеці імені Олеся Гончара (2 поверх, відділ краєзнавчих документів та бібліографії) проходитиме фотовиставка «Доросле кримське дитинство». Авторство світлин належить журналісту Антону Наумлюку, який не зі слів знає про порушення прав та свобод на території окупованого Криму. Адже він докладно висвітлює всі судові процеси, в тому числі на території півострова та безпосередньо спілкується з родинами політв’язнів.

Четвертий рік поспіль, на території окупованого Криму відбуваються затримання в будинках кримських татар і проукраїнських активістів. Наразі 74 дитини через це втратили родичів. Враховуючи останні «хвилі» затримань, їх кількість може сягнути сотні.
Під час виставки охочі зможуть познайомитися з шістнадцятьма фотоісторіями. Це – світлини дітей, що залишились без батьків і близьких родичів, яких ув’язнили з політичних мотивів. Діти на фотографіях нічим не відрізняються від своїх однолітків з материкової частини країни: хтось ходить до школи, хтось відвідує дитсадок. Втім, реалії кримського дитинства дещо інші – їх примусили зарано подорослішати. Ці світлини не тільки про дітей, а й про їхніх батьків, які не мають можливості через ґрати спостерігати за дорослішанням своїх малюків.
Бути дитиною політичного в’язня в окупованому Криму – це коли на тобі вже є стигма: «син терориста», «донька шпигуна» або «онучка екстреміста».
Мета виставки – показати буденне життя, переплетене з постійним очікуванням повернення рідної людини.