Крим під Російською окупацією 4078 день
Вся Україна у вогні 1153 день
  Заїр Смедляєв: Спочатку заборонят Меджліс, а потім наш народ

Заїр Смедляєв: Спочатку заборонят Меджліс, а потім наш народ

26.04.2016 10:54

КИЇВ (QHA) -
Засідання «Верховного суду» Криму по так званій «справі Меджлісу», яке відбудеться сьогодні, 26 квітня, швидше за все, завершиться визнанням Меджлісу кримськотатарського народу екстремістською організацією і забороною його діяльності на території Росії, повідомив на своїй сторінці в Facebook Глава ЦВК Курултаю кримськотатарського народу Заїр Смедляєв.

- Спочатку заборонять Меджліс, представницький орган кримськотатарського народу, потім будуть намагатися заборонити сам народ! Все це вже було в нашій історії, в 1944 році депортували і комуністів, і активістів, і тих, у кого хата скраю, в різних вагонах, але в одному складі, - написав він.

На думку Заїру Смедляєва, хід судового засідання свідчить про те, що суд підтримує сторону звинувачення, а не закони і об'єктивність.

- Скоро почнеться фінальна частина судового процесу. наззвичайні заходи з обережності, як же в залі присутні небожителі, вершителі людських доль! - пише Смедляєв

«Верховний суд» Криму увечері 25 квітня переніс засідання суду по «справі Межліса» на 9.30 ранку вівторка, 26 квітня.

Нагадаємо, вчорашнє засідання суду обійшлося без так званого прокурора Криму Наталії Поклонської.

Також, суду терміново знадобився перекладач з української на російську мову. Під час перекладу виступу голови Меджлісу кримськотатарського народу Рефата Чубарова на прес-конференції в Києві, присвяченій блокаді Криму, запрошена перекладачка кілька разів помилилася, на що адвокат Темиш заявив, що просить «адміністративного позивача надати повний письмовий переклад українського тексту».

13 квітня призначений Кремлем "прокурор Криму" Наталія Поклонська повідомила, що прийняла рішення про призупинення діяльності Меджлісу кримськотатарського народу на території півострова до рішення суду. 15 квітня суд у справі «про заборону Меджлісу кримськотатарського народу» перенесли на 25 квітня. Однією з причин перенесення стала відсутність на засіданні заступника голови Меджлісу Нарімана Джеляла.

18 квітня Мін'юст Росії вніс Меджліс кримськотатарського народу в перелік громадських і релігійних об'єднань, діяльність яких в цій країні зупинена "в зв'язку із здійсненням ними екстремістської діяльності". Цей крок засудила Україна, ряд міжнародних організацій та правозахисників.