Крим під Російською окупацією 4075 день
Вся Україна у вогні 1150 день
  За три місяці Адміністрація Трампа не спромоглася запровадити санкції проти Росії

За три місяці Адміністрація Трампа не спромоглася запровадити санкції проти Росії

25.01.2019 11:18

   Адміністрації президента США Дональда Трампа майже за три місяці не вдалося прийняти рішення по запровадженню санкцій проти Росії, які мають покарати Москву за отруєння колишнього російського шпигуна Сергія Скрипала у Великобританії минулого року. Про це повідомляє EUtoday.

   Як повідомляється, Держдепартамент США повідомив NBC News у відповідь на письмовий запит, що він “приступить” до “законодавчих вимог”, але не уточнив, коли саме. "У законі немає кінцевого терміну для застосування санкцій", - сказано в повідомленні.

   Попередній ряд санкцій, пов'язаних із отруєнням Скрипаля, був здійснений проти Росії в серпні 2018 року. Але це було лише після того, як на адміністрацію Трампа натиснули республіканці, через те що Москва порушила Закон про контроль за хімічною та біологічною зброєю та ліквідацію воєнного втручання.

   Коли ці санкції були впроваджені, це дало Москві тримісячний термін, щоб довести, що вона буде дотримуватися міжнародного права. У листопаді адміністрація Трампа повідомила, що Росія продовжує порушення, та було заявлено про запровадження додаткових санкцій, однак жодного кроку у цьому напрямку досі не здійснено.

   Тим часом зусилля адміністрації Трампа усунути санкції, спрямовані на російського олігарха Олега Дерипаску, який, як стверджувалося, пов'язаний з кампанією Москви щодо втручання у вибори, опинилися під пильною увагою. Республіканці в Конгресі підтримали пропозицію міністра фінансів Стіва Мнучіна, але доповідь цього тижня з  Нью-Йорк Таймс  передбачала, що законодавці ввели в оману суспільство про умови санкцій.

   Згідно з конфіденційним документом, підписаним представниками США та Дерипаскою, олігарх був звільнений від сотень мільйонів доларів заборгованості, а його родичам та партнерам було дозволено зберегти контроль над своєю найважливішою компанією. Мнучин збрехав депутатам, повідомивши, що угода «значно зменшить власність Деріпаски і перерве його контроль», щоб виправдати санкційне звільнення.

   Республіканський сенатор Майк Раунд з Південної Дакоти повідомив CNN у четвер, що законодавці "ще раз поглянуть" на полегшення санкційУ середу, старший політичний аналітик мережі Джон Авлон, посилаючись на цю історію, стверджував, що "Департамент фінансів, здається, робить все можливе, щоб допомогти російському олігарху, звільнивши його від санкцій, приховуючи докази і обдурюючи Сенат у цьому процесі".

   Трамп неодноразово наполягав на тому, що він був надзвичайно жорстким щодо Росії, як президент. "Якщо ви запитаєте в Росії людей, чи я був жорстким по відношенню до Росії, ніж будь-хто інший", - сказав Трамп Fox News раніше в січні. "Ніхто не був таким жорстким, як я, з будь-якої точки зору".

    Хоча Трамп впровадив нові санкції, спрямовані на Росію після вступу на посаду, його президентська кампанія 2016 року залишається під слідством спеціального радника Роберта Мюллера за нібито “змову” з Москвою. Розслідування привели до обвинувальних актів чи вини, висунутого п'ятьма колишніми радниками Трампа, 26 російськими громадянами і трьома російськими компаніями, серед інших. Колишній голова президентської кампанії Пол Манафорт, який був засуджений у слідстві, теж нібито брехав ФБР про спільне використання конфіденційних даних з партнером, пов'язаним з російською розвідкою під час кампанії.