Крим під Російською окупацією 4155 день
Вся Україна у вогні 1230 день
  Янукович будує у Криму друге Межигір’я

Янукович будує у Криму друге Межигір’я

11.06.2018 11:42

    Жителі крихітного південнобережного селища Олива (Мухалатка) чисельністю біля тисячі втратили право не землю.  Нелегітимна Федеральна служба охорони РФ звела подвійний паркан навколо державної дачі, і оголосила про кілометрову охоронну зону. І в добавок заборонила нелегітимному Госкомрегістру Криму реєструвати права власності на нерухомість, що потрапила в цю зону. Більшість будинків тут були побудовані ще до окупації, але тепер юридично їх не існує.

   На цьому місці за часів Віктора Януковича, було розпочате масштабне будівництво, чого саме, ніхто не повідомляв. З 2016 року, це місце було взяте під воєнізовану охорону, а безпосередньо в пансіонаті «Таврія» розмістили частину ФСБ. Територію дач обгородили високим подвійним парканом: усередині по периметру зросла цегляна стіна і огорожа "Махаон", зовні вздовж траси - шестиметровий металевий паркан. Є усі підстави вважати, що право власності залишилось за Віктором Януковичем, і зараз він будує своє друге Межигір’я.

   Два роки тому жителі селища Олива, де проживає близько 1000 чоловік, раптово дізналися: їхні будинки і земля їм більше не належать. Вони потрапили в охоронну зону державного об'єкта, яку своїм наказом №646 в грудні 2016 року встановила так звана служба охорони ФСО РФ в Криму. Федеральна служба охорони направила в Госкомрегістр Криму лист з проханням не реєструвати об'єкти нерухомості, що потрапили в цю кілометрову смугу, що простягнулася від забору на Південнобережному шосе до самої старої Ялтинської траси.

  І Госкомрегістр наказ виконав: тепер перш ніж реєструвати об'єкти в Оливі, чиновники, порушуючи і так не легітимний закон на території окупованого півострову №218-ФЗ «Про державну реєстрацію нерухомості» питають дозволу у ФСО, а охоронне відомство виявляється проти.

   Саме по собі створення охоронної зони не є підставою для позбавлення прав власності. Зона з особливими умовами використання території номер 92.25.2.18 внесена в кадастр в березні 2017 року. Відповідно до опису, в зоні не можна розміщувати промислові та сільськогосподарські підприємства, об'єкти з підвищеною вибухо- і пожежонебезпечність, складські приміщення, термінали, торгово-розважальні центри. Поруч з держдачею не можна будувати приватні вертолітні майданчики, аеродроми і майданчики для запуску безпілотників, організовувати тири і страйкбольні і пейнбольние клуби, обладнати пляжі і зони відпочинку. Та от ніхто не може позбавити права на проживання. Відтепер жителі селища, навіть не мають права побудувати господарчі будівлі, ні літні душові та туалети.

  Вже близько двох десятків місцевих жителів подали позови до так званого суду, однак усі судилища виносять одну і ту ж ухвалу:  «В реєстрації нерухомості власнику відмовити». Юристи запеіняють, що такі дії окупаційної влади є протизаконними, навіть з точки зору російського законодавства.

   На викуп земель на користь держави-окупанта люди розраховувати теж не можуть. Хоча ті, у кого на ділянках немає будинків, вже виявляли готовність отримати від окупаційної адміністрації Ялти інші, аналогічні по розташуванню і вартості ділянки. Але їх не чують, бо за рішенням окупаційного уряду Криму, землі вони не мають.