Як російська компанія контролює виробництво на українському заводі

Вже ні для кого не є секретом, що на п’ятий рік російсько-української війни, бізнес-відносини між двома країнами продовжуються. Однак одна справа, коли «бізнес на крові» стосується ліків, продуктів харчування та побутової хімії, інша, коли він стосується стратегічних товарів.
На офіційній сторінці у фейсбук російської компанії «S7 Space» 16 жовтня з’явилась інформація про те, що представники цієї компанії відвідали українське Державне конструкторське бюро «Південне» ім. М. К. Янгеля та Державне підприємство «Виробниче об'єднання Південний машинобудівний завод ім. О. М. Макарова» (ПІВДЕНЬМАШ), що знаходяться у м. Дніпро, аби проконтролювати виробництво українських ракетоносіїв "Зеніт", які російська компанія «S7 Space» використовує в програмі "Морський старт".
(Скрін з сторінки фесбук компанії «S7 Space»)
Представники російської компанії проконтролювали українське виробництво, відвідавши цехи заводу. Їх візит пройшов на офіційному рівні, вони зустрілись з керівництвом «Південьмашу» та КБ «Південне», обговоривши за круглим столом подальші перспективи співпраці. Росіяни зазначили, що задоволені успіхами українських інженерів та темпами будівництва ракетоносіїв «Зеніт».
(Росіяни на українському заводі/ Фото із фейсбук сторінки «S7 Space»)
28 квітня 2017 року було укладено контракт між ПІВДЕНЬМАШем та компанією S7 Sea Launch Limited щодо виробництва та постачання ракет-носіїв серії «Зеніт». Загалом, контракт передбачає виготовлення 12 ракет-носіїв для використання в програмах «Морський старт» та «Наземний старт» для досліджень та використання космосу. На виробництві знаходиться 2 ракети модифікацій «Зеніт-3SL» та «Зеніт-3SLБ».
Керівництво «ПІВДЕНЬМАШу» у 2017 році повідомляло, що цей контракт з росіянами зробить «великий крок щодо подолання глибокої кризи, в якій перебував "ПІВДЕНЬМАШ" починаючи з 2013 року та яка була спричинена руйнівним обваленням обсягів виробництва.»
(Круглий стіл за участі керівництва "ПІВДЕНЬМАШУ", КБ "Південне" та «S7 Space»/Фото із фейсбук сторінки «S7 Space»)
Однак, необхідність такого контракту з державою-агресором стає під сумнів, адже «ПІВДЕНЬМАШ» має контракти з Італією, США, Кореєю, Індією та іншими країнами світу.
Російська компанія «S7 Spase» входить до ЗАО «Группа компаний С7», створеної у 2005 році, засновниками якої є родина відомого російського доларового мільярдера Владислава Фільова. S7 Group (ЗАО «Группа компаний «С7»), це россійский холдинг, який включає в себе десять компаній, що занимаються організацією і виконанням авіаперевезень, подорожами, технічним обслуговуванням повітряних суден, навчанням авіаційного персоналу, а також орбітальними запусками.
(Владислав Фільов - засновник компанії «S7 Space»)
Штаб-квартира компанії знаходиться в Москві. До складу холдингу входять авіакомпанія «Сибір», що виконує рейси під брендом «S7 Airlines», авіакомпанія «Глобус» — дочірня авіакомпанія «S7 Airlines», «S7 Charter» — дочірній чартерний перевізник «S7 Airlines». Крім них також входять туристичне агентство «S7 Tour», агентство продажів авіаквитків «S7 Ticket», служба сервісного обслуговування в аеропортах «S7 Service», служба технічного обслуговування повітряних суден «S7 Engineering», служба вантажних перевезень «S7 Cargo», Центр технічного обслуговування і ремонту авіаційної техніки «Sibir Technics», авіаційний навчальний центр «S7 Training», IT підрозділ «S7 Travel Retail», «С7 космические транспортные системы». Як бачимо, корпорація Владислава Фільова займає не останнє місце на російському ринку. Значний прибуток родина Фільових отримує саме із авіаперевезень. Владислав Фільов і його дружина Наталя - єдині власники S7, другого за розміром російського перевізника після групи «Аэрофлот». У січні-жовтні 2016 року S7 перевезла 11,3 млн пасажирів - це 14,9% російського ринку без урахування іноземних авіакомпаній, тоді як на групу «Аэрофлот» доводиться частка в 48,6%.
Компанія «S7 Airlines», ще 16 січня 2015 року потрапила під українські санкції, через незаконні авіаперевезення до окупованого РФ Криму, відповідний указ підписав президент України Петро Порошенко. Однак, не дивлячись на санкції, компанія «S7 Airlines» продовжує здійснювати перельоти до окупованого Криму із Москви.
(Скрін з сайту «S7 Airlines»)
За свідоме порушення законодавства України, шляхом організації незаконного авіаперевезення на тимчасово окуповану територію Криму, яку окупувала РФ, Владислав Фільов занесений до списку сайта «Миротворець».
(Скрін з сайту www.myrotvorets.center)
Наприкінці 2016 року Владислав Фільов заявив, що покидає пост генерального директора компанії «S7 Airlines», на своє місце він поставив свою доньку Тетяну Фільову. На посаду генерального директора ЗАО «Группа компаний «С7» Владислав Фільов назначив свого компаньона Антона Єрьоміна.
На сьогоднішній день факт залишається фактом - російські компанії контролюють українське стратегічне виробництво в умовах війни, під українські санкції потрапляють чомусь тільки дочірні компанії, материнські компанії, залишаються поза увагою РНБО та СБУ, так само, як і залишаються непоміченими факти роботи українських стратегічних потужностей на користь економіки держави-окупанта.
Рустам Авдєєв, радіо "Куреш"