"Я хочу, щоб рішення про кримськотатарську автономію ухвалив саме цей парламент" - Рефат Чубаров

Сьогодні, 5 січня 2019 року Вселенський патріарх Варфоломій о 12:40 підписав Томос про автокефалію єдиної Православної церкви України. Церемонія підписання Томосу відбулася у патріаршому храмі Святого Георгія на території Вселенського патріарха у Стамбулі. Така подія для України,в умовах війни з РФ, стала важливим кроком у боротьбі за сувернітет та незалежність. Плани, які ставили перед собою деякі політичні сили після Революції Гідності, на сьогоднішній день, досягнуті та виконані. Після окупації АР Крим, Російською Федерацією, у площині законів України постало питання створення кримсько-татарської національної автономії у межах України. Однак увесь цей час важливий крок у деокупації Криму досі не вирішений у політичному українському колі. Після надання Томосу про автокефалію єдиної Православної церкви України, логічним кроком української влади, був би крок про створення кримськотатарської національної автономії у межах України.
Про плани Меджлісу кримськотатарського народу на 2019-ий рік, зокрема про важливість ухвалення рішення про кримськотатарську автономію, розповів голова Меджлісу кримськотатарського народу, народний депутат України - Рефат Чубаров, журналістам "Громадського радіо".
"Я б хотів, щоб зміни до Конституції України в контексті прийняття рішення про кримськотатарську автономію, були схвалені ще нинішнім парламентом. Тому що будь-яке затягування вирішення цієї болючої проблеми є не на користь української держави. Російська окупація Криму триває вже п’ять років, п’ять років ми шукаємо нові інструменти для того, щоб відновити територіальну цілісність української держави, і не використати один із потужних пластів міжнародного права як права корінних народів для того, щоб відновити суверенітет держави, було б злочинно.
Крім того, ми маємо розуміти, що всі люди в Криму, зокрема кримські татари, які живуть в умовах російської окупації, щохвилинно знаходяться в процесі промивки їхньої свідомості. Там існує потужна російська пропаганда, а також присутній відчай та зневіра. Нам не треба додавати ще додаткових причин для цього відчаю.
Також я хочу, щоб це рішення про кримськотатарську автономію ухвалив саме цей парламент, тому що я боюся, що наступний склад українського парламенту буде з точки зору усвідомлення українських інтересів більш складніший, ніж той, який є зараз." - Рефат Чубаров
Чи сприймає український народ ідею кримськотатарської автономії?
"Ми маємо результати соціологічних досліджень, і вони говорять про те, що 54-56% опитаних українців підтримують ідею кримськотатарської національно-територіальної автономії. І це в умовах, коли влада і український політикум ще не сказали свою думку на підтримку такої ідеї.
Ми маємо також помітну тенденцію щодо підтримки права кримських татар на своє самовизначення в межах української держави." - Рефат Чубаров