Крим під Російською окупацією 4076 день
Вся Україна у вогні 1151 день
  Велика Британія погодилася на консультації щодо протидії збройній агресії Російської Федерації у форматі Будапештського Меморандуму

Велика Британія погодилася на консультації щодо протидії збройній агресії Російської Федерації у форматі Будапештського Меморандуму

12.10.2018 13:36

Як стверджується у відповіді Міністерства закордонних справ України на запит керівника Проекту «Відкритий Суд» та координатора Budapest Memorandum Initiative Станіслава Батрина, Велика Британія погодилася на консультації щодо протидії збройній агресії Російської Федерації на основі положень Будапештського Меморандуму [офіційно: Меморандуму про гарантії безпеки у зв'язку з приєднанням України до Договору про нерозповсюдження ядерної зброї від 05.12.1994].  Про це повідомляє ГО "Відкритий Суд".

Повідомляється, що перші перемовини країн - підписантів Будапештського меморандуму відбулися 05 березня 2014 у Парижі за участю уповноважених представників України [в.о. Міністра закордонних справ України А. Дещиці], США [Державного секретаря США Дж. Керрі] та Великої Британії  [Державного секретаря у закордонних справах і справах Співдружності Великої Британії В. Хейга].

Таким чином, очевидно, що на виконання п. 6 Будапештського Меморандуму фактично відбулися консультації між його підписантами, іншими словами, - відбулося визнання та виконання Меморандуму. Окремо, 25 березня 2014 року США у спільній заяві з Україною констатували порушення Росією Будапештського Меморандуму.

Важливо також відзначити, що не зважаючи на те, що російська сторона відмовилася від участі у перемовинах, інші підписанти Будапештського Меморандуму дійшли згоди про застосування санкцій відносно Російської Федерації.

Подібний приклад узгодження рішень дозволяє стверджувати про те, що політико - правові рішення на основі Будапештського Меморандуму можуть прийматися незалежно від присутності на перемовинах Російської Федерації.

До того ж, вбачається, що питання про застосування санкцій відносно Росії не перебуває у виключному зв’язку з виконанням «Мінських угод», а першопочатково вирішено США, Великою Британією та Україною на основі зобов’язань, які виникають на основі Будапештського Меморандуму. Цим самим, санкційна політика відносно Росії заснована на визнанні обставин порушення останньою зобов’язань безпеки у зв'язку з приєднанням України до Договору про нерозповсюдження ядерної зброї від 05.12.1994.

Таким чином, станом на сьогодні відомо, що Україна вже отримала підтвердження про готовність Великої Британії брати участь в перемовинах у форматі Будапештського Меморандуму.  Зі свого боку, США наполягає на залученні до перемовин усіх підписантів угоди, разом з Росією. За таких умов, свою згоду на залучення до перемовин надає Китай та Франція.

Budapest Memorandum Initiative: на основі політико-правових зобов’язань, які передбачені положеннями Будапештського Меморандуму, Україна повинна ініціювати створення міжнародної групи (коаліції) з протидії збройній агресії Російської Федерації. Приєднання до такої групи має бути відкритим для решти країн світу.