Крим під Російською окупацією 4067 день
Вся Україна у вогні 1142 день
  В Криму знищують Бакальську косу

В Криму знищують Бакальську косу

05.08.2019 11:09

   Історія із знищенням Бакальської коси тягнеться ще з 2015 року, коли окупаційна влада Криму розпочала незаконну розробку піску в околицях села Стерегуще, Роздольненського району. За 4 роки значна частина коси зникла, через активний видобуток піску.

   24 липня так званий голова Республіки Крим Сергій Аксьонов звернувся до окупаційної прокуратури з проханням проведення перевірки законності видобутку піску. Дивно, що для цього Аксьонову знадобилося 4 роки, адже ще з 2015 року екологи та активісти зверталися до окупаційного уряду з вимогою заборонити видобуток піску, пояснюючи це невідворотнім екологічним лихом.

   На сьогоднішній день 33 гектари території зникаючої Бакальської коси пошкоджено через видобуток піску. Кадастрову вартість української коси, окупаційний уряд оцінив у 250 тисяч долларів.

  23 липня 2019 року, близько 09:00 години ранку, корреспондент радіо "Куреш" спотерігав, як земснаряд, підійшов до тимчасової адмінмежі, неподалік острова Джарилгач, в районі маяків, де пробув до 3 години ранку 24 липня. До земсняряду час від часу підходило мале судно, схоже на катер морської охорони РФ.

  Видобуток піску в акваторії Бакальскої коси може повністю знищити знамениті місцеві пляжі. Кромка берега в селах, розташованих поруч із заповідником, вже затягнута гниючими водоростями. З 2000 року Бакальская коса довжиною 6 км - регіональний ландшафтний парк площею 1,5 тис. Га, знаходяться на межі зникнення через те, що шторми розмивають і вимивають грунт. Після сильних штормів 2005 і 2007 років частину коси повністю розмило, і в результаті утворився острів, який щороку стає меншим.

Заболочування Бакальської коси/фото липень 2019

   Жителі села Стерегуще, стурбовані заболочуванням і зникненням пляжів та закликають заборонити видобуток піску в районі заповідника "Бакальська коса", що включає в себе не тільки саму косу, а й Бакальске озеро із цілющими грязями і прибережний аквальний комплекс. На сьогоднішній день більша частина коси зникла, а на її місці утворилася велика промоїна, яка змінює підводні течії.  Так зване Мінстерство екології Криму в курсі ситуації, яле повідомляє, що видобуток законний, а юридичну особу, яка його здійснює, відмовляється називати.

  Бакальская коса відрізняється різноманіттям червонокнижної флори і фауни. Тисячі птахів мігрує через цей заповідник на зимівлю в південні краї, багато зимують на місцевих водоймах.

  Однак видобуток піску все одно здійснюється, і швидше за все, під прикриттям місцевої окупаційної влади, оскільки жодна скарга, жодне громадське звернення ними не прийняте до уваги, а російські земснаряди "Печора", "Трофа", "Іртиш" та "Амур", продовжують незаконний видобуток українського піску на окупованій території.

радіо "Куреш"