В Криму транслюватиметься український телеканал

КИЇВ (QHA) -
Даний факт кореспонденту QHA підтвердила заступник генерального директора НТКУ Дарина Юрковська, яка нагадала про необхідність посилення інформаційного протистояння в умовах окупації Криму Росією.
За повідомленнями українських ЗМІ, гендиректором кримської філії телеканалу НТКУ став Михайло Смуток, котрий раніше обіймав посаду генпродюсера телеканалу «Перший Ukraine». За його словами, у даний момент вирішуються питання про фінансування кримського телеканалу та стратегії його роботи.
— Мова йде про формальну кримську філію, ніякого майна там немає. Це бюрократичні речі, які ми повинні були зробити. Нині ж обговорюємо, як нам організувати роботу наших редакцій, щоб кримський телеканал почав мовлення. Нацрада з питань телебачення і радіомовлення готова піти нам назустріч у цьому питанні, — сказав гендиректор НТКУ Зураб Аласанія.
Нагадаємо, 28 лютого 2014 року, під час проведення Міноборони РФ спецоперації з окупації Криму, будівля ДТРК «Крим» у Сімферополі була оточена близько двадцятьма озброєними військовими. За словами екс-директора телекомпанії Степана Гулеватого, у людей у формі без розпізнавальних знаків нібито був наказ охороняти територію. Вони перегородили в'їзд автобусом і впускали на територію тільки працівників компанії. У будівлі телеканалу самопроголошена кримська влада влаштувала прес-центр.
Пізніше, 12 березня 2014 року, журналісти кримськотатарських програм, що виходили на ДТРК «Крим», заявили про те, що вони не поділяють інформаційну політику телеканалу і в ефір виходити не будуть.
Потім на базі КДТРК була створена автономна некомерційна організація «Телерадіокомпанія Крим», яка сьогодні називається «Перший кримський» і працює під керівництвом окупаційної влади Криму. Гендиректором «Першого кримського» була призначена Катерина Козир.
За інформацією QHA, за останні два роки в окупованому Криму було зафіксовано понад 170 правопорушень стосовно журналістів і ЗМІ. Черговою формою прояву насильства проти незалежних ЗМІ стало блокування «Роскомнадзором» їх сайтів на території півострова. Про це неодноразово повідомляла прес-служба Міністерства інформаційної політики України.
Крім того, ЗМІ, які й після візитів представників ФСБ, тиску, адмінпротоколів тощо продовжували опір і залишалися на принциповій позиції, були змушені покинути Крим. На даний момент у цьому списку телеканал ATR, агентство QHA ( «Кримські новини»), сайт «Блек Сі Ньюз» (Black Sea News), сайт «Крим. Реалії» (проект« Радіо Свобода»), дитячий канал «Лялі», радіостанція «Мейдан», сайт «Події Криму», телерадіокомпанія «Чорноморка», сайт «Центр журналістських розслідувань» (офіси в Сімферополі та Севастополі), інтернет-ресурс «15 хвилин».
У даний час під тиском окупаційної влади знаходяться видання Меджлісу «Авдет» і кримськотатарське видання «Кирим». З 25 березня цього року не виходить єдине в Криму україномовне видання «Кримська світлиця», давно не з'являється етнографічне видання «К'асевет». Зазначений список медіаресурсів — не повний.
Ситуація зі свободою слова в Криму критична: провладні газети, інтернет-ресурси, радіо-та телевізійні канали не відображають реального стану справ на півострові. Вони ніколи не обмовляться про незаконні обшуки, арешти та затримання, не розкажуть про процеси у справах про заборону Меджлісу, «26 лютого», «3 травня», не повідомлять про утиски кримських татар і тиск на представницькі органи корінного народу.
Неодноразово підкреслював гостроту ситуації зі свободою слова на окупованому півострові Президент України Петро Порошенко, відзначаючи, що за останні два роки Крим «пішов у масові арешти та репресії», а права кримчан постійно порушуються.