В Херсоні відкрили пам'ятник жертвам Чорнобильської катастрофи
26 квітня відбулося урочисте відкриття меморіалу, присвяченого Чорнобильській трагедії, у парку "Херсонська фортеця".
Сьогодні 26 квітня, о 10.00 у Свято — Катерининському соборі пройшла панахида за загиблими на Чорнобильській АЕС, об в 11.00 в парку «Херсонська фортеця» пройшов мітинг та урочиста церемонія відкриття пам’ятника жертвам Чорнобильської катастрофи, а о 12.00 в ККЗ «Ювілейний» розпочався пільговий кінопоказ художнього фільму «Земля забуття». Заходи зі вшанування пам'яті жертв Чорнобилю та ліквідації аварії відбуватимуться протягом усього квітня.Заплановано низку кінопоказів, конкурс дитячих малюнків "Чорнобиль очима дітей", тематичні експозиції, виставки тощо.
Минає 30 років після того, як 26 квітня 1986 року сталась аварія на Чорнобильській атомній електростанції. Україна та Європа досі долають наслідки цієї катастрофи.
26 квітня 1986 року о 1-23 за київським часом сталася найбільша техногенна аварія в історії людства - вибухнув четвертий реактор Чорнобильської АЕС і сумарна радіація ізотопів, викинутих в повітря, склала 50 мільйонів кюрі, що в 30-40 разів більше, ніж при вибуху бомби в Хіросімі в 1945 році.
Увечері 25 квітня 1986 року група інженерів почала проводити на 4-у реакторі абсолютно непідготовлений технічний експеримент, під час якого потужність реактора була знижена на 7% від норми, а контрольні пристрої були відключені. Робота реактора стала нестабільною і неконтрольваною, а спроба відновити стандартний режим його роботи - запізнілою, і 26 квітня 1986 року на 4-у реакторі пролунали два вибухи. Вони були не ядерними, а хімічними, як наслідок перегріву реактора і накопичення великої кількості газів, що з'явились під час неконтрольованої реакції. Потужність вибухів була настільки великою, що було зруйновано стальну і свинцеву обшивку реактора, і в повітря піднялось більше 60 тон радіоактивних матеріалів.
Із зони відчуження навколо станції, тоді було виселено 91 тисячу мешканців із 76 населених пунктів. Ще протягом 10 років продовжувалося виселення. До 1996 року переселено 160 тисяч осіб. На цей час усього виселено із чорнобильської зони 166 тисяч осіб.
Наша пам'ять і пам'ять багатьох наступних поколінь знову і знову буде повертатися до трагічних квітневих днів 1986 року, коли ядерна смерть загрожувала всьому живому.
редакція радіо "Куреш"