Крим під Російською окупацією 4073 день
Вся Україна у вогні 1148 день
  В Анкарі провели конференцію присвячену журналу "Емель"

В Анкарі провели конференцію присвячену журналу "Емель"

21.01.2019 12:25

    У суботу, в Туреччині, в місті Анкара, відбулася конференція, присвячена журналу «Емель», в рамках якої також провели фокус-групу з розробки Стратегії міжнародного руху за звільнення Криму і солідарність з кримськотатарським народом LiberateCrimea з активістами кримськотатарської діаспори. Роль і досвід активістів журналу «Емель» (emelciler) в об'єднанні, посилення кримськотатарської діаспори та підтримки кримськотатарського народу будуть відображені в Стратегії LiberateCrimea.

На фото: учасники конференції присвяченої журналу "Емель" та розробці стратегії Міжнародного руху по звільненню Криму

    Нагадаємо, що журнал «Емель» почав видаватися 1 січня 1930 року в болгарському місті Добіріч (стара назва Хаджіогло Пазарджик) адвокатом Мюстеджібом Улькюсалом і його однодумцями. З 1941 по 1960 роки, після еміграції Мустеджіпа Улькусала з Румунії до Туреччини, журнал не видавався, а в 1960 роки журнал, завдяки наполегливості цілеспрямованості Мустеджіпа Улькусала, який для вишукування коштів на вихід журналу продав одну зі своїх квартир, відновив свій вихід.

Останній (на той час) 227 номер «Емелі» вийшов в 1998 році. З моменту свого створення журнал був найсильнішим друкованим органом кримськотатарської діаспори в національній боротьбі, на сторінках якого було представлено велику кількість наукових, публіцистичних робіт, літературних творів.

На фото: журнал "Емель"

   Рішення про відновлення виходу журналу «Емель» було затверджено на засіданні Генеральної ради засновників товариства «Емель» 14 червня 2009 року в Стамбулі.

   У першому номері журналу «Емель», після відновлення у 2009 році,  він відкрився для читачів вступним словом голови товариства «Емель» Зафер Каратая. Крім того, в номері був розміщений його ж матеріал, присвячений Першому Всесвітньому конгресу кримських татар, а також перша частина публікації дослідника Булента Танатара, що розповів про проблеми кримськотатарського народу після розвалу Радянського Союзу.

   Журнал «Emel» вніс свій ні з чим незрівняний вклад в розвиток кримськотатарської культури. Журнал допоміг тим кримським татарам, які з вини історії не живуть на своїй Батьківщині, не забути свої національні витоки і став для них духовним хлібом. Крім того, «Emel» сприяв і сприяє формуванню нових і нових літераторів, діячів культури кримськотатарського зарубіжжя.