Уряд Канади дав Росії жорстку відповідь та підтримав Україну

Після оприлюднення США «Кримської декларації», у якій уряд Штатів засудив політику Росії та окупацію Криму, до цієї позиції долучився ряд демократичних держав, серед яких з жорсткою критикою Російської політики, виступив уряд Канади.
28 липня, цього року, уряд Канади заявив, що Росія порушила Міжнародне право під час окупації Криму. Політики відмітили, що після анексії півострова у Криму порушуються права людини: незаконні арешти, затримання та застосування тортур до політичних в’язнів Кремля.
«Канада підтверджує своє незмінне прагнення до територіальної цілісності України та засуджує дії, вжиті Росією до насильницької інтеграції Кримського півострова до Росії, в тому числі через відкриття Керченської протоки в травні 2018 року. "З моменту окупації Криму в Росії ми стали свідками серйозних порушень прав людини, вчинених державними агентами Росії, включаючи придушення свободи вираження поглядів та об'єднань, свавільних арештів, тортур, затримань та зникнення. Багато з цих серйозних порушень прав людини було задокументовано минулого року Управлінням Верховного комісара Організації Об'єднаних Націй з прав людини.» - йдеться у повідомленні Канадського уряду (28 липня 2018 року - Оттава, Онтаріо - Канада з глобальних питань)
Уряд Канади підтримав кримськотатарське населення Криму, і занепокоєний тортурами та тим беззаконням, яке застосовує Росія до корінного народу Криму.
«Ми закликаємо до звільнення всіх незаконно затриманих українських громадян, у тому числі Олега Сенцова, які були вивезені до Росії та засуджені судами, юрисдикція яких в Криму ми не визнаємо. "Багата культурна спадщина Криму також була орієнтована на Росію, зокрема через погане поводження з кримськотатарським населенням та їх історичними місцями.» - йдеться у повідомленні Канадського уряду (28 липня 2018 року - Оттава, Онтаріо - Канада з глобальних питань
Два тижні тому, міністр міжнародного розвитку Канади Марі-Клод Бібо відвідала Україну з робочим візитом і зустрілась з низкою українських посадовців.
Прем'єр міністр України Володимир Гройсман нагадав, що з 2014 року Канада оголосила про реалізацію в Україні понад 60 проектів на суму понад 400 млн канадських доларів.
«Канада посідає особливе місце для України. Нас пов’язує довга історія та тепла дружба. В такий важкий час для України ми відчуваємо тверду допомогу Канади у відновленні територіальної цілісності та відбитті агресії Росії… Також для нас важлива підтримка Канадою внутрішніх реформ України», – йдеться у заяві Володимира Гройсмана.
(На фото: міністр міжнародного розвитку Канади Марі-Клод Бібо та прем'єр міністр України Володимир Гройсман)
19 липня відбувся спільний брифінг Першого віце-прем’єр-міністра - Міністра економічного розвитку і торгівлі України Степана Кубів та Міністра з питань міжнародного розвитку Канади Марі-Клод Бібо з нагоди її візиту до України та щодо співпраці Україна-Канада.
Степан Кубів також нагадав, що станом на 1 липня 2018 року Мінекономрозвитку зареєструвало 11 проектів технічної допомоги від Уряду Канади на суму 137,5 млн канадських доларів.
(На фото: міністр міжнародного розвитку Канади Марі-Клод Бібо та перший віце-прем’єр-міністр - Міністра економічного розвитку і торгівлі України Степан Кубів)
Під час робочої зустрічі, Марі-Клод Бібо проявила ініціативу особисто відвідати зону Операції Об'єднаних сил на Сході України.
Канадські посадовці переконані, що вживати до Росії економічні санкції необхідно до того моменту, доки Крим не буде деокуповано, а Росія почне поважати міжнародне право та сувернітет України.
Український дипломат Богдан Яременко, зауважує, що заява уряду Канади є дуже значимою, адже у ній описані деталі, які грубо порушує Росія по відношенню до України та населення Криму.
«Традиційно в сфері публічної політики канадці у відстоюванні інтересів України пішли навіть далі, ніж українська влада і засудили відкриття Росією мосту через Керченську протоку» - повідомив Богдан Яременко, голова правління БФ «Майдан закордонних справ», український дипломат
Нагадаємо, що Україна у 2017 році подала свій меморандум в арбітражному провадженні проти Російської Федерації за Конвенцією ООН з морського права 1982 року. Президент України зауважив, що мова йде не лише про морське право, ліквідацію расової дискримінації, відповідальність за фінансування тероризму, а також він поставив завдання підготувати документи, які стосуються і військових злочинів. Ці матеріали були подані до суду у 2017 році.
Захищає інтереси України у суді заступник Міністра закордонних справ України Олена Зеркаль. У травні 2017 року арбітраж ООН з морського права виніс процедурне рішення за позовом України проти РФ.
Однак, доки готуються позови до суду, Росія вже повністю окупувала та встановила контроль над Керченською протокою та Азовським морем, заблокувавши українське мореплавство в Азовському морі. Згідно із затвердженим регламентом розгляду справи, до 19 лютого 2018 року українська сторона мала надати меморандум, який містить виклад обставин, на які спирається Україна, заяву з питання права і пояснення. Російська Федерація у свою чергу до 19 листопада 2018 року повинна буде представити свій контрмеморандум, що містить будь-які заперечення з питань юрисдикції та/або прийнятності, відповідь на український меморандум, будь-які зустрічні вимоги і необхідні пояснення. Після цього Україна до 19 квітня 2019 року зможе дати відповідь на російський контрмеморандум, а РФ отримає можливість до 19 вересня 2019 року представити свої повторні заперечення.