Крим під Російською окупацією 3802 день
Вся Україна у вогні 877 день
  Україна внесла в ООН резолюцію про повернення Криму.

Україна внесла в ООН резолюцію про повернення Криму.

02.11.2017 09:00

Понад три десятки країн підтримали Україну і стали співавторами резолюції по ситуації з правами людини в АР Крим, який Україна 1 листопада, офіційно внесла в Третьому комітеті Генеральної Асамблеї ООН.

 

Голосування по резолюції в Третьому комітеті заплановано в середині листопада. Після цього, як очікується, вже в грудні, документ буде винесений на загальне голосування в Генеральній Асамблеї.

"Оновлена ​​резолюція має на меті консолідувати підтримку України в питанні деокупації українського півострова. Зокрема, в ній міститься вимога до Росії виконати тимчасові заходи наказу Міжнародного суду ООН щодо скасування заборони Меджлісу кримськотатарського народу, а також наголошується на необхідності забезпечення навчання українською і кримськотатарською мовами", - пояснив спікер Постійного представництва України при ООН Олег Ніколенко.

Крім того, в документі підкреслюється "необхідність доступу міжнародних організацій в окупований Крим".

15 листопада минулого року ООН переважною більшістю голосів прийняла Резолюцію про ситуацію з правами людини в Автономній Республіці Крим та місті Севастополь. Її підтримали 73 країни, 26 проголосували проти. Пізніше, 19 грудня, Генеральна Асамблея ООН остаточно прийняла документ. "За" нього виступили 70 держав-членів ООН, 26 залишилися "проти".

За процедурою, для обмеження доступу до документа потрібна проста більшість голосів голосуючих держав.