Крим під Російською окупацією 4073 день
Вся Україна у вогні 1148 день
  Україна готова до обміну українських політичних в’язнів та військовополонених

Україна готова до обміну українських політичних в’язнів та військовополонених

17.01.2019 11:05

    14 січня 2019 року український омбудсмен Людмила Денісова прибула до Москви з робочим візитом. В рамках якого мала зустрітись з російським омбудсменом – Тетяною Москальовою, і обговорити низку важливих питань, однак остання, відмінила зустріч. В той день Людмила Денісова провела відкриту зустріч з російськими активістами у посольстві України в Москві.

   В рамках зустрічі було обговорено ряд питань пов’язаних з долею українських політичних в’язнів Кремля та військовополонених. Зокрема Людмила Денісова повідомила, що Україна підтримує ідею обміну у будь-якому форматі: 1на 1, і навіть 1 на 2.  Вона пообіцяла, що до 1 лютого 2019 року підготує та наддасть пакет документів по обміну. До цього пакету Людмила Денісова додасть заяви громадян РФ, які на даний час знаходяться в українських в’язницях та слідчих ізоляторах, про те, що вони просять обміняти їх на українських в’язнів в РФ. Також, всі ці заяви будуть направлені до адміністрації президента РФ Володимира Путіна, з підтвердженням їх отримання, для того, аби російські дипломати не маніпулювали тим, що цих заяв не існує. Нагадаємо, що, наприклад, що затриманий за підозрою у державній зраді директор «РІА Новини» Кирило Вишинський, не бажає писати заяву на обмін, адже вважає себе громадянином України. Тому, такі особи, залишаться відбувати покарання в українських в’язницях, не дивлячись на свою диверсійну роботу на користь країни-окупанта.

  В питанні обміну можуть виникнути проблеми визнанням громадянства українських в’язнів Кремля, адже Росія не визнає того факту, що затримані на території окупованого Криму, громадяни України, в переважній кількості – кримські татари, є громадянами Української держави. Вони проходять у вигаданих кримінальних справах, саме, як громадяни РФ. Саме в цьому питанні виникне основна проблематика, незважаючи на те, що громадянство не може бути нав’язаним, з військовополоненими громадянами України, такої проблеми не виникне.