Крим під Російською окупацією 3752 день
Вся Україна у вогні 827 день
  ККСЦ Куреш У Херсоні відбувся форум "Херсонщина багатонаціональна"

У Херсоні відбувся форум "Херсонщина багатонаціональна"

Сьогодні у Херсоні пройшов Міжнаціональний форум «Херсонщина багатонаціональна» за участі представників національних меншин та корінних народів, а також консулів, кримських відомств, народних депутатів України та представників обласної влади. Учасники обговорили проблеми, що постають перед національними меншинами та корінними народами в Україні і поділились успіхами.  

  Серед основних тем, що були обговорені, це проблеми освіти, збереження культури та самобутності і толерантності. Саме на початку форуму голова Херсонської обласної державної адміністрації Андрій Гордєєв наголосив на толерантності, адже час від часу на Херсонщині трапляються спроби розпалювання міжнаціональної ворожнечі проросійськими силами.

  Учасники форуму обговорили, як саме національні меншини можуть допомогти області при цьому розвиваючі свої традиції та культуру. Було запропоновано розвиток зеленого туризму та крафтових продуктів ідентичних кожній національній меншині, які проживають на Херсонщині.

 Чи не головною темою на форумі, стало обговорення питання створення кримськотатарської національної автономії у межах України. Це питання детально було проговорено уповноваженим Президента України у справах кримськотатарського народу Мустафи Джемілєвим. Він наголосив, що автономія має на меті захистити в першу чергу культуру, та мову кримських татар і їх представницькі органи. Вона буде створена виключно на території АР Крим, яка на даний час є окупованою. На сьогоднішній день відповідна комісія у ВРУ вже має напрацювання з цього питання, за словами Мустафи Джемілєва, президент України готовий внести на розгляд ВР це питання, однак не всі політичні сили на сьогоднішній день підтримують цю ідею.

  Учасники форуму «Херсонщина багатонаціональна» підписали звернення Херсонського міського Меджлісу до консульств та посольств іноземних країн, ЄС, яке зачитав Ібрагім Сулейманов. У цьому зверненні йдеться про засудження дій РФ в окупованому Криму по відношенню до громадян України та власне звернення до інших держав допомогти захистити населення окупованого Криму від дій країни-окупанта.

Також на форумі було підписано Звернення до Президента України Петра Порошенко про прийняття національної програми підтримки національних меншин та корінних народів.

 Після круглого столу відбувся концерт за участі представників національних меншин та корінних народів.

Детальніше про форум «Херсонщина багатонаціональна» у нашому відео: