У Японії назріває бунт, проти неповної передачі Росією Японських островів

Прем'єр-міністр Шіндзо Абе, який веде переговори з президентом Росії Володимиром Путіним, схиляється до прийняття післявоєнного мирного договору між двома країнами, якщо двома з чотирьох контрольованих Росією островів, будуть передані Японії, а саме Шікотана і группи інших Курильських островів. Про це повідомляє Kyodonews.
Абе, сподівається досягти широкої згоди щодо питання мирного договору в кінці цього року, він заявив, що хоче взяти якомога більше часу для "відвертих" переговорів з Путіним.
Новий підхід, який зараз розглядається для врегулювання територіальної суперечки, знаменує відхід від давньої позиції Токіо, спрямованої на повернення всіх островів з Хоккайдо, які Радянський Союз захопив після капітуляції Японії у 1945 році у Другій світовій війні.
Острови називаються Північними територіями в Японії і на Південними Курилами в Росії, після їх захоплення. Територіальна суперечка щодо них не дозволила двома країнами підписати післявоєнну мирну угоду.
"Це нереалістично", - заявив у неділю вищий урядовий чиновник, посилаючись на те, чи можна переконати Росію також передати Еторофу і Кунашірі, два з островів, на які припадає 93% загальної площі чотирьох територіальних суперечок.
Абе, який прагне залишити дипломатичну спадщину шляхом врегулювання давньої суперечки, проведе у вівторок, 22 січня, свій 25-й саміт з Володимиром Путіним у Москві.
Під час зустрічі в Сінгапурі в листопаді Абе і Путін домовилися активізувати переговори на підставі спільної декларації 1956 року, згідно з якою Шікотан та група інших островів мали бути передані Японії Радянським Союзом після укладення післявоєнного мирного договору.
Угода між Абе і Путіним привернула спекуляції в той час, коли Абе зосередився на передачі Шикотану та групі островів Хабомаї, перш ніж вирішити питання по двом найбільшим островам.
Але високопоставлений чиновник, близький до Абе, сказав: "Неможливо, щоб пан Путін схвалив це" і висловив думку, що прем'єр-міністр стає все більш песимістичним щодо забезпечення першого переходу двох невеликих островів, а решти пізніше.
Абе, здається, прийняв, що продовжувати закликати до повернення Еторофу і Кунашірі можна заморозити поточні переговори і може навіть послабити перспективу передачі двох невеликих островів Японії.
Він може зіткнутися з негативною реакцією своєї бази підтримки з багатьма японцями, які вважають відмову від Еторофу та Кунашірі, зрадою.
Оцінюючи громадську думку, Абе, як очікується, прийме остаточне рішення щодо того, чи має Японія укласти угоду з Росією на основі забезпечення передачі двох дрібних островів.
Абе шукає широкої угоди з Росією в червні, коли очікується, що Путін відвідає Японію на саміті Групи 20 просунутих і розвинених економік.
Під час попередньої зустрічі Абе торкнувся декларації 1956 року і сказав Путіну, що зміст документа є "непереговорною лінією Японії".
Але незрозуміло, чи будуть переговори проходити гладко, оскільки Путін також заявив, що навіть якщо два острови будуть передані Японії, це не обов'язково означає, що їх суверенітет також буде передано. Він також додав, що спільна декларація не вказує, під чий суверенітет підпадають ці острови.
У середині січня міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив журналістам, що важко досягти прогресу в переговорах про мирний договір без прийняття Японією результатів Другої світової війни, включаючи суверенітет Росії над островами.
Зауваження Лаврова після зустрічі в Москві з його японським колегою Таро Коно показали, що Абе може зіткнутися зі значними проблемами на своєму саміті з Путіним.
Безпека також може бути ключовою темою в запланованих переговорах, оскільки Москва занепокоєна тим, що військові сили США можуть бути розгорнуті на островах, якщо вони будуть передані Токіо.
Токіо і Москва через проблеми у передачі островів, можуть розірвати економічні відносини.
радіо "Куреш"