У Одессі пройшли лекції та семінари Школи Миротворчої журналістики Причорномор'я

З 21 по 24 січня у Одесі у рамках Української миротворчої школи відбулась програма Школи миротворчої журналістики для Причорномор’я. Семінари відвідали журналісти, громадські діячі, та історики. У програмі були представлені лекції як для представників ЗМІ, так і для соціально – культурних працівників. Чотири дні у Одесі проходили лекції, тренінги і майстер класи для журналістів у рамка Української Миротворчої Школи. Основними темами були: конфліктологія, врегулювання конфлікту і миротворчість, тероризм та радикалізм, та соціологія чуток.
Ігор Семиволос (Центр близькосхідних досліджень AMES Київ) зазначив:
«Такі заходи відбувались і в Луганській області, і в Приазов’ї, і в Донецькій області. Для нас дуже важливо, щоб у журналістському середовищі було усвідомлення того стану в якому ми перебуваємо. Для цього по-перше потрібне знання і по-друге дискусія, це потрібно проговорити, щоб не було одностороннього сприйняття інформації. Саме завдяки тому що ми поєднуємо лекційну форму з тренінговою, ми досягаємо максимального ефекту»
Цікавою і надзвичайно корисною виявилася лекція Віталія Овчаренка журналіста і добровольця, щодо роботи журналіста під час збройного конфлікта. Він нагадав, що Робота журналістів на прифронтових територіях, окрім звичайної етики, відповідальності і пильності, вимагає ще й необхідності працювати у координації із правоохоронними органами, Нацгвардією і ЗСУ. Такі журналістські дії, як публікація статей з місця подій із використанням гео-тегів, прохання до військових відкрити вогонь для «гарного» кадру, заборонена зйомка «секретів», ідентифікаційних позначок військової техніки, та оголошення розташування військових позицій і переміщення військ, розсекречує військові позиції і призводить до загибелі захисників, через звичайну непрофесійність і необдуманість дій кореспондентів говорить журналіст, доброволець, Віталій Овчаренко:
« Коли журналіст приїжджає, він може навіть не помічати тих моментів, про які я розповідав, я розповів трохи з іншого боку. Є журналісти які не розуміють, яку вони можуть заподіяти шкоду. Виникає така ситуація, коли журналісти поспілкувалися із військовими, і ні в кого не має ніяких претензій один до одного, а потім виявляється так що одні нашкодили іншим»
Учасники Української миротворчої школи зазначають, що такі зустрічі є надзвичайно продуктивними, бо найголовніше, що відбувається - це обмін досвідом.
Ібрагім Сулейманов учасник Української миротворчої школи:
«В період розвитку соціальних мереж, кожен вважає себе журналістом, просто перепостуючи пости. Більшість навіть не вникає у суть і важливість того, що вони роблять. Журналістам які починають, цей тренінг, на мій погляд, був би дуже цікавим, тому що відкривались ази таких моментів, як, що таке конфлікт, конфліктологія, історія національної пам’яті»
За 4 дні учасники змогли обговорити найактуальніші проблеми сьогодення, та проаналізувати вплив засобів масової інформації на суспільство. А основною метою стала можливість надання журналістам необхідних знань для аргументованого і професійного висвітлювання конфліктів різного типу.
Автор: Еріка Авдєєва
Оператор: Рустам Авдєєв