У Києві відкрили Меморіальний знак жертвам геноциду кримськотатарського народу.
У сквері Миру у Києві 11 вересня відбулася церемонія відкриття Меморіалу пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу.
В основі композиції Меморіального знаку лежить мапа України. В її центрі – Крим, а посередині розміщена чаша з кипарисом, що символізує смуток та скорботу у серці. Основа чаші — дім, наповнений рослинним орнаментом, який є символом культури й традицій, надбанням народу, що має глибокі корені в Криму. А кипарис, якій з неї росте, знаменує собою нове життя. Три залізні стели, що символізують долоні, здіймаються до неба у молитовному русі до Всевишнього як символ прохання про захист, допомогу й встановлення справедливості. Прямокутні елементи, що з’єднують ребра стел, виглядають, ніби вантажні вагони, в яких примусово вивозили кримських татар на чужину. На них викарбувані оригінальні кримські топоніми міст і селищ, звідки були депортовані мешканці - зазначено в описі монумента.
▪️Кількість стел пов’язана з трьома хвилями трагічних подій в історії кримських татар: незаконна анексія Криму російською імперією у 1783 році, депортація кримськотатарського народу радянською владою 1944 року та окупація Криму російською федерацією у 2014 році.
▪️Елементи в сукупності символізують прагнення історичної справедливості через трагедію геноциду, а також дають надію кримськотатарському народу на процвітання і розвиток на своїй рідній землі у вільному від загарбників українському Криму.
Нагадаємо, що перший меморіальний знак жертвам геноциду кримськотатарського народу на материковій частині України відкрили в Херсоні у 2019 році. Ініціатором створення виступила Благодійна Огранізація ККСЦ "Куреш", а виконала роботи місцева влада за активної підтримки тодішнього мера міста Володимира Миколаєнка.