У Генічеському районі процвітає браконьєрство

З початку цього року станом на 1 червня 2018 року працівниками відділу прикордонної служби “Генічеськ” було складено 85 протоколів, 65 за порушення прикордонного режиму та 20 за порушення правил використання об'єктів тваринного світу. Прикордонниками крім порушників-любителів, були виявлені і затримані браконьєри, що ведуть промисел у промислових масштабах. Звичайно, це завдає непоравних збитків живим ресурсам Азовського моря.
«Завдяки вмілим та чітким діям прикордонних нарядів та інспекторів прикордонної служби, було виявлено та припинено незаконний вилов водних живих ресурсів у великих масштабах, а саме 16 випадків на загальну суму завданих збитків державі 324 828 гривень. По всім фактам до Генічеського відділу Національної поліції направлено повідомлення в рамках статті 249 Кримінального кодексу України. Загальна вилучена кількість знарядь лову - 45 одиниць. Риболовних сіток 3 305 метрів, морепродуктів 578 кілограмів» - начальник відділу державної прикордонної служби “Генічеськ” Олексій Гетьман.
(На фото - Олексій Гетьман)
З 1 червня 2018 року значно посилено контроль над виловом природних біоресурсів із солоних водойм нашої країни у рамках щорічної заборони на вилов морських живих ресурсів. У цьому році Міністерство аграрної політики України встановило нові правила вилову живих ресурсів в акваторії Азовського моря. Однак порушників закону не меншає. В основному браконьєрською діяльністю займаються місцеві жителі.
При виявленні браконьєрів, прикордонники затримують їх і передають безпосередньо рибоохоронному патрулю, або представникам Національного Азово-Сиваського парку. Передають їх разом з незаконно добутою рибою та креветкою, а от знаряддя лову передають до податкової поліції, де у подальшому вони мають бути знищені.
З 1 березня по 30 квітня було дозволено промисел бичка у прибережній зоні Азовського моря. З травня по середину серпня промисел заборонений. Він відновиться з 15 серпня і триватиме до 15 грудня.
Азовське море в 6,5 разів перевищувало по рибопродуктивності Каспійське море. На сьогодні українські екологи переконують, що ресурси Азовського моря практично знищені. З 40 промислових видів риб для повноцінного вилову залишилось лише три - тюлька, бичок та хамса. Вчені пропонують припинити промисловий вилов риби у водах Азова хоча б на п’ять років. Саме стільки потрібно, щоб море почало повертати свій рибний потенціал.
За даними Держекоінспекції Мінприроди України, за останнє десятиліття більш ніж у двадцять разів знизилася популяція піленгаса, в п’ять разів ― судака, в сім ― камбали-калкана. Великими масштабами виловлюється креветка, яка зараз заходить на нерест. З 1 червня встановлено заборону на вилов креветки не тільки у промислових масштабах, але заборонений і любительський вилов.
Крім того, на даний час ситуації в Азовському та Чорному морі стала небезпечною для рибалок, оскільки прикордонна служба РФ почала затримувати українські рибальчі судна. Так, в акваторії Азовського моря, 10 травня, прикордонна служба РФ незаконно затримала двох рибалок із Бердянська. До цього, 4 травня російські прикордонники затримали українське риболовецьке судно “ЯМК-0041” на захід від мису Тарханкут анексованого Росією Криму нібито за незаконний промисел камбали-калкана. Хоча судно мало усі дозвільні документи. Судно та екіпаж з п’яти громадян України доставили до Криму “для проведення процесуальних дій”. У березні, українські прикордонники затримали в Азовському морі риболовецький сейнер “Норд” із Керчі під прапором Росії, його капітана й команду притягнули до відповідальності за рішеннями суду. Ситуація у морі на ділянці відповідальності відділу прикордонної служби «Генічеськ», як повідомляє Олексій Гетьман є спокійною, РФ на цій ділянці не здійснює маневрів.