Крим під Російською окупацією 4077 день
Вся Україна у вогні 1152 день
  Світовий конгрес українців просить захистити кримських татар

Світовий конгрес українців просить захистити кримських татар

28.04.2016 13:13

КИЇВ (QHA) -
Всесвітній конгрес українців засуджує рішення окупаційної російської влади про заборону діяльності Меджлісу кримськотатарського народу і звертається до міжнародного співтовариства з проханням вжити негайних заходів щодо захисту прав корінного народу Криму, заявив президент Світового конгресу українців Євген Чолій, передає Укрінформ.

- Світовий конгрес українців закликає міжнародне співтовариство, в тому числі і правозахисні організації, вжити негайних заходів у відповідь на продовження руйнування основних свобод в окупованому Росією Криму, в тому числі свободи слова та зібрань, - сказав Чолій.

У заяві підкреслено, що внесення Меджлісу в список екстремістських організацій є продовженням репресивних дій російської влади по відношенню до кримськотатарського народу в окупованому Криму. Такі заходи істотно обмежують діяльність громадянського суспільства.

Нагадаємо, 26 квітня нелегітимний кримський суд виніс вирок у «справі Меджлісу», визнавши його екстремістською організацією і заборонивши його діяльність на території Росії, в тому числі в Криму. Перший заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Наріман Джелял на засіданні суду повідомив, що Меджлісу висловили підтримку такі міжнародні організації, як ООН, ОБСЄ, уряду Туреччини, США та країн Євросоюзу.

Глава Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров зазначив, що в найближчі дні міжнародні організації, в тому числі Організація Об'єднаних Націй, дадуть відповідь конкретними діями на рішення про заборону Меджлісу кримськотатарського народу Росією. Чубаров заявив, що у зв'язку з незаконним рішенням суду РФ представницький орган кримських татар буде здійснювати свою діяльність в Києві. Для цього створюється особлива нарада, в яку увійдуть лідер кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв, голова Меджлісу Рефат Чубаров і вісім членів Меджлісу.

18 квітня Мін'юст Росії вніс Меджліс кримськотатарського народу в перелік громадських і релігійних об'єднань, діяльність яких в цій країні зупинена «в зв'язку із здійсненням ними екстремістської діяльності». Цей крок засудила Україна, ряд держав, міжнародних організацій і правозахисників.

15 квітня суд у справі «про заборону Меджлісу кримськотатарського народу» перенесли на 25 квітня. Однією з причин перенесення стала відсутність на засіданні заступника голови Меджлісу Нарімана Джеляла.

13 квітня призначений Кремлем «прокурор Криму» Наталія Поклонська повідомила про рішення призупинити діяльність Меджлісу кримськотатарського народу на території півострова до рішення суду.