Крим під Російською окупацією 4078 день
Вся Україна у вогні 1153 день
  Світова реакція на заборону Меджлісу буде найближчими днями

Світова реакція на заборону Меджлісу буде найближчими днями

26.04.2016 11:18

КИЇВ (QHA) -
Вже найближчими днями міжнародні організації, зокрема й Організація Об'єднаних Націй, вживуть конкретніших заходів з приводу рішення про заборону представницького органу кримських татар — Меджлісу кримськотатарського народу — в окупованому Криму. Про це глава Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров заявив у інтерв'ю 5 каналу.

— Незважаючи на те, що керівництво Росії не звертає уваги на будь-які заяви, попередження, звернення міжнародного співтовариства, лідерів інших країн, така діяльність є вкрай необхідною. Найближчими днями будуть відповідні реакції на заборону Меджлісу кримськотатарського народу в окупованому Криму, зокрема і від ООН. Тут головне те, щоб кожна організація, кожні лідери робили свою справу, — зазначив Чубаров.

Однак, як наголосив глава Меджлісу, поки скоординованих дій з цього питання у світової спільноти немає.

— Заборона Меджлісу — це ще одна причина того, щоб нам всім зактивізуватися, щоби проти РФ були продовжені санкції не лише у зв'язку з Мінськими угодами, але і у зв'язку з Кримом. І щоб ці санкції були поглиблені, — сказав Рефат Чубаров.

Нагадаємо, 13 квітня призначений Кремлем «прокурор Криму» Наталія Поклонська повідомила, що прийняла рішення про призупинення діяльності Меджлісу кримськотатарського народу на території півострова до рішення суду. 15 квітня суд у справі «про заборону Меджлісу кримськотатарського народу» перенесли на 25 квітня. Однією з причин перенесення стала відсутність на засіданні заступника голови Меджлісу Нарімана Джеляла.

«Верховний суд» Криму увечері 25 квітня переніс засідання суду у «справі Межлісу» на 9.30 ранку вівторка, 26 квітня.

Вчорашнє засідання суду обійшлося без так званого прокурора Криму Наталії Поклонської. Сьогоднішнє засідання вже розпочалося, Поклонська на ньому присутня.

18 квітня Мін'юст Росії вніс Меджліс кримськотатарського народу до переліку громадських та релігійних об'єднань, діяльність яких у цій країні зупинена «у зв'язку із здійсненням ними екстремістської діяльності». Цей крок засудила Україна, ряд міжнародних організацій та правозахисників.

Прес-секретар президента Росії Дмитро Пєсков заявив, що питання про заборону діяльності Меджлісу кримських татар на півострові є «внутрішніми російськими питанням», і Росія не має наміру прислухатися до «рекомендацій» ззовні.