Крим під Російською окупацією 4078 день
Вся Україна у вогні 1153 день
  Суд у справі про заборону Меджлісу перенесли

Суд у справі про заборону Меджлісу перенесли

08.04.2016 10:46

СІМФЕРОПОЛЬ / Акмесджит (QHA) -
Сьогодні, 8 квітня, в Верховному суді Республіки Крим пройшло чергове судове засідання за позовом прокуратури Криму про визнання Меджлісу кримськотатарського народу екстремістською організацією і заборони його діяльності на території Російської Федерації.

Як повідомив інформагентству QHA голова ЦВК Курултаю кримськотатарського народу Заїр Смедляєв, суд перенесли на 15 квітня у зв'язку з тим, що "кримська прокуратура" надала нові матеріали справи.

- Засідання перенесли на 15 квітня. Прокуратура Криму надала ще нові матеріали справи по нібито докази провини Чубарова. Захист попросив час для ознайомлення, - зазначив Смедляєв.

Нагадаємо, що вчора, 7 квітня, в Верховному суді Республіки Крим пройшло чергове судове засідання за позовом прокуратури Криму про визнання Меджлісу кримськотатарського народу екстремістською організацією і заборони його діяльності на території Російської Федерації.

У будівлі Верховного суду були прийняті безпрецедентні заходи безпеки. Співробітники поліції оточили квартал, тут знаходилися автозаки з бійцями ОМОН, поліція, співробітники ФСБ, озброєні люди з автоматами, в касках і бронежилетах. Також під'їхали пожежні машини в зв'язку з тим, що будівля суду нібито замінована. Головний вхід був обмежений металевими огорожами, турнікетами.

У засіданні суду взяли участь позивач (два прокурора), відповідач (перший заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Наріман Джелял і адвокат Джеміль Темиш), а також залучені сторони - представники Міністерства юстиції Криму і адвокат Державного комітету у справах міжнаціональних відносин і депортованих громадян Криму.

Сама Наталя Поклонська, яка ініціювала цей процес, була відсутня. Адвокат Меджлісу заявив клопотання про виклик до суду безпосередньо глави Держкомнацу Заура Смирнова, проте суд відхилив цю вимогу.

Адвокат Джеміль Темиш в дебатах висловив заперечення по суті позову, в якому прокуратура вказує на те, що представницький орган кримських татар - громадська організація. Наріман Джелял підтвердив дану позицію захисту і підкреслив, що Меджліс не є і не визнає себе громадською організацією.

Представники звинувачення неодноразово порушували тему Громадянської блокади Криму, підриву ЛЕП і діяльності Ленура Іслямова, щодо якої порушено кримінальну справу. Суд цікавився, чому кримські татари вважають себе корінним народом і чи визнають Мустафу Джемілєва своїм лідером і ін.

Прокуратура в ході засідання наполягала на тому, що під Меджлісом кримськотатарського народу потрібно вважати також і всі регіональні та місцеві меджліси.

Зважаючи на це захист подав клопотання про залучення до справи в якості зацікавленої сторони представників (керівників) понад 370 регіональних і місцевих меджлісів, зокрема глави Сімферопольського регіонального меджлісу Леммара Юнусова. Суд відхилив дане прохання.

Тоді суд оголосив перерву до 8 квітня.