Крим під Російською окупацією 3775 день
Вся Україна у вогні 850 день
  США відправляють в Україну експериментальне озброєння ПРОТИ ІРАНСЬКИХ ДРОНІВ.

США відправляють в Україну експериментальне озброєння ПРОТИ ІРАНСЬКИХ ДРОНІВ.

09.04.2023 19:06

Йдеться про нові системи, оснащені ракетами, кулеметами та засобами РЕБ.

США надсилають Україні нові системи для боротьби з іранськими безпілотниками як частину експериментальної платформи. Про це повідомило американське військове видання Defense One 

з посиланням на слова представників урядової компанії SAIC.

4 квітня Пентагон оголосив про надання Україні нового пакету військової допомоги, орієнтованої на протиповітряну оборону. Він містить зокрема загадкові системи озброєння, які в США назвали "10 мобільними ракетними системами c-UAS з лазерним наведенням".

Їх постачання передував проведений у січні армією США конкурс, що мав на меті обрати систему для боротьби з дронами-камікадзе Shahed-136. Сам компанія SAIC, яка брала участь у конкурсі, відправить 10 антидронних систем Україні. Про це Defense One повідомив представник компанії. У січні SAIC провела успішні випробування із застосуванням ракет із лазерним наведенням APKWS від BAE Systems, які показали 100-відсоткову точність влучення.

У контрактах, наданих ЗС США, сказано, що метою випробувань було знищення безпілотників третього класу, вагою понад 25 кг, тоді як Shahed-136 важить близько 220 кг. У документах також ідеться, що переможець конкурсу має відправити озброєння протягом 30-90 днів після підписання угоди – приблизно стільки ж часу пройшло між завершенням тестів та повідомленням про постачання антидронової техніки в Україну.

Віцепрезидент армійського бізнес-підрозділу SAIC Грег Фортьє заявив, що один постріл їхнього комплексу коштує менш ніж у $30 тисяч, що значно дешевше за класичні ракети для ППО, які використовує Україна. Під час випробувань система виявила дрон на відстані близько 10 км і вразила за 5 км, хоча вимагалась дальність у 2 км.

За словами системного інженера SAIC Джеремі Девідсона, комплекс також містить кулеметну установку M240 і систему радіоелектронної боротьби, яка може взяти під контроль комерційні безпілотники, зокрема популярні китайські DJI. Дрони DJI не захищені розширеним шифруванням, але їх активно застосовують як російськими, так і українські війська.

Досі США відправляли Україну лише вже наявні та випробувані військові технології, які стоять на озброєнні ЗС США. Інформації про поставки експериментальної зброї, розробленої з нуля, досі не було.

https://www.defenseone.com/defense-systems/2023/04/us-sending-experimental-anti-drone-weapons-ukraine/384801/