Крим під Російською окупацією 4155 день
Вся Україна у вогні 1230 день
  Справа Насіє Орал. Подробиці судового засідання

Справа Насіє Орал. Подробиці судового засідання

11.01.2019 13:30

   Херсонський міський суд повернув до прокуратури обвинувальний акт, в якому звинувачують кримчанку в самовільному залишенні військової частини в березні 2014 року в Криму, про це повідомляє кореспондент радіо "Куреш".

  10 січня у Херсонському міському суді слухалась справа кримської татарки Насіє Орал, яку військова прокуратура Херсонського гарнізону підозрює у невиконанні наказу про передислокацію та самовільне залишення військової частини у м. Судаку, в березні 2014 року, під час окупації АР Крим російськими військами.

  У ході судового засідання, прокурор повідомив, що Насіє Орал підозрюється у скоєнні злочину передбаченого ч. 2 ст. 407 та ч. 1 ст. 402. Підозрювана свою вину не визнає. Це вже третє судове засідання по цій справі, у попередньому судовому засіданні, яке відбулося 6 вересня 2018 року, суддя прийняла рішення повернути прокурору обвинувальний акт, як такий, що має помилки та невідповідності. Після зачитування прокурором обвинувального акту на судовому засіданні 10 січня 2019 року, та доводів сторони захисту,  суддя знову прийняла рішення про повернення обвинувального акту, оскільки факти, які в ньому зазначені, нічим не підтверджені, мають розбіжності та він не закріплений гербовою печаткою. 

Прокурор зачитує обвинувальний акт/Фото радіо "Куреш"

   Підозрювана, Насіє Орал 24 квітня 2009 року підписала контракт з Державною прикордонною службою України строком на 5 років. Службу проходила за місцем проживанням у м. Судак (АР Крим). За два місяці до закінчення терміну дії її контракту у Криму почалася активізація проросійських сил, та як результат повна окупація півострову військами Російської Федерації. Останній наряд Насіє випав на 14 березня, однак заступити до наряду вона так і не змогла через захоплення її військової частини російськими солдатами.

     У середині травня 2014 року Насіє приїжджає до Херсону, до Азово-Чорноморського регіонального управління, де їй видали витяг про звільнення у зв’язку із невідповідністю. У 2015 році, Насіє виходить заміж та виїжджає до Туреччини, у лютому 2016 переїжджає до Миколаєва. І тільки у 2017 році при оформленні водійських прав їй повідомляють, що вона знаходиться у розшуку. 

  За словами прокурора, підозрювана, мала виїхати на материкову частину України ще у березні 2014 року, і нібито, до особистого складу був донесений усний наказ, та Насіє повідомляє, що такого наказу не було, оскільки, на той час не було на місці її безпосереднього командира. У своєму рішенні про повернення обвинувального акту, суддя зазначила, що такий наказ має віддаватися у письмовому вигляді.  

Насіє Орал/Фото радіо "Куреш"

   «Я прийшла на КПП, мене зустрічають якісь солдати без розпізнавальних знаків, висіли прапори РФ. Вони мене питають: Ти за Росію чи проти? Я стояла в українській формі, з українськими шевронами. Кажу: звичайно я проти. Ну все, - вони кажуть, тобі тут не має чого робити.  Але я до останнього знаю що Крим – це Україна. Я телефонувала керівництву, безпосередньому керівнику, але ніхто не відповідав. У 20-х числах, я поїхала до Сімферополю, до Азово-Чорноморського регіонального управління, але його вже там не було.  Тоді я додзвонилась майору Ступі, і він повідомив, що усіх кримських звільнили, і тому коли буде час, я маю приїхати на материк і забрати свій лист про звільнення.» - заявляє Насіє Орал.

   Саме так Насіє пояснює те, що не виїхала з АР Крим у березні 2014 року. Тепер військова прокуратура Херсонського гарнізону має виправити невідповідності у обвинувальному акті, після чого буде назначено нове судове засідання.

Суддя Херсонського міського суду зачитує рішення суду/Фото радіо "Куреш"

радіо "Куреш"