Крим під Російською окупацією 3752 день
Вся Україна у вогні 827 день
  щорічний онлайн-диктант кримськотатарською мовою відбудеться 21 лютого

щорічний онлайн-диктант кримськотатарською мовою відбудеться 21 лютого

20.02.2024 22:55

Міжнародний день рідної мови відмічається щороку 21 лютого. Саме цей день був проголошений Генеральною конференцією ЮНЕСКО 17 листопада 1999 року, як привід для роздумів та зосередження уваги на мовному питанні.

Щороку, саме цього дня кримські татари, розкидані проти своєї волі по всьому світу, беруть участь у написанні диктанту кримськотатарською мовою.

Голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров закликав долучитися до цієї ініціативи.

«21 лютого 2024 року такий диктант буде проведено вшосте . Як і попередні диктанти організатором цієї вкрай важливої акції виступає кримськотатарська громадська ініціатива "Nefes" (українською – «Подих»).

Проведення онлайн-диктанту кримськотатарською мовою - це не лише акція єднання на підтримку рідної мови, а й демонстрація моральної підтримки кримським політв’язням, всім людям в Криму, які зберігають честь, гідність та відданість рідному Криму.

Водночас, така акція відповідає цілям і завданням Міжнародного десятиліття мов корінних народів світу (2022 - 2032), що було оголошене Резолюцією Генеральної Асамблеї ООН від 18 грудня 2019 р. "Права корінних народів".

З 2022 року ініціатори акції присвячують щорічний онлайн-диктант кримськотатарською мовою членам команди "Nefes" першому заступнику Голови Меджлісу кримськотатарського народу Наріману ДЖЕЛЯЛУ, громадським активістам Асану АХТЕМОВУ, Азізу АХТЕМОВУ, яких було незаконно заарештовано в Криму у вересні 2021 року та невдовзі засуджено відповідно до 17, 15 та 13 років ув’язнення у колонії суворого режиму та разом з ними, - всім кримськотатарським політв’язням - достойним громадянам та мужнім синам кримськотатарського народу.

Цього року текст, який буде пропонований учасникам онлайн – диктанту , надісланий з в'язниці , його написав журналіст, активіст, член команди "Nefes", політв'язень Асан АХТЕМОВ.

Отже, підтримуючи ініціаторів та організаторів чудової гуманітарної акції , запрошуємо всіх долучитися до написання диктанту кримськотатарською мовою у Міжнародний день рідної мови 21 лютого 2024 року.

Написати диктант можуть усі охочі, незалежно від віку, національності, місця і країни проживання, рівня знання кримськотатарської мови.

Диктант має бути написаний від руки, розбірливо, латиницею або кирилицею тут за (за вашим бажанням).

Після закінчення диктанту охочі учасники матимуть 1 день (до 19:00 годин 22 лютого), протягом якого можна буде надіслати свій текст (фото або скан) на електронну пошту "Nefes" (qrm.nefes@gmail.com), обов'язково зазначивши ім'я, місто, контактний телефон і посилання на акаунт (Facebook, Instagram).

Після завершення прийому написаних робіт, текст диктанту латиницею та кирилицею буде опубліковано на сторінках "Nefes" у Facebook та Instagram наступного дня (22 лютого, після 19:00) для самоперевірки.

Диктант читатиметься 21 лютого 2024 року, о 19:00 (за кримським часом) або о 18.00 за київським часом у прямому ефірі на YouTube каналі  та FB сторінці  громадської ініціативи "Nefes".