Російське судно "Сєдов" залишило німецький порт (ВІДЕО)

Сьогодні, 16 квітня, о 16:00 за київським часом, російське вітрильне навчальне судно «Сєдов» вийшло з німецького круїзного порту Німеччини Варнемюнде (Росток). Про це повідомляє радіо «Куреш».
До порту Варнемюнде (Росток) судно увійшло 14 квітня, після того, як екіпажу судна було заборонено входити у територіальні води Естонії, а потім і Польщі, через присутність на судні біля 70-ти курсантів із окупованого Криму. У зв’язку із тим, що на судні закінчувалися запаси продуктів та палива, керівництво навчальних закладів, курсанти яких перебувають на судні, змушені були домовлятися із іншими країнами, після чого Німеччина дала дозвіл на швартування судна в їхньому порту. Стосовно відмови російському судну з боку Естонії та Польщі, Міністерство закордонних справ висловило подяку цим країнам за їх позицію. Однак, після того як судно «Сєдов» увійшло до німецького порту, МЗС цю ситуацію не прокоментувало. Не коментує цю ситуацію і Посольство України у Німеччині, до якого ми направили листа, з проханням прокоментувати ситуацію та висловити свою позицію. Однак відповіді наша редакція ще не отримала.
Судно "Сєдов" виходить із порту Варнемюнде (Росток)/www.marinetraffic.com
Сьогодні, судно вийшло з німецького круїзного порту і взяло курс на порт Скаген у Данії, куди має прибути вже завтра, 19 квітня.
Редакції радіо «Куреш» вдалося зафіксувати на відео момент відшвартування судна «Сєдов» у німецькому порту та його вихід у море.
Нагадаємо, що навчальне судно «Сєдов» вийшло із Калінінградської області 6 квітня і мало намір зайти в порт Таллінну, проте міністерство закордонних справ Естонії заборонило судно входити у свої територіальні води, через те, що на борту судна перебуває близько 70-ти курсантів Керченського морського технологічного університету. У Естонії судно мало поповнити свої запаси продовольства та заправитися пальним. Прес-секретар міністра іноземних справ Естонії Сандра Камілова заявила, що надання дозволу суперечило б позиції Естонії по Криму. Після невдалої спроби домовитися із керівництвом Естонії, судно взяло курс на польський порт Ґдиню, куди його направило російське федеральне агентство з риболовства. Однак, 12 квітня, прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький, заборонив російському вітрильнику заходити у територіальні води Польщі, через чітку позицію його країни по Криму. Російська сторона заявляла, що буде вирішувати питання з бункеруванням судна «Сєдов» і судячи з нинішньої позиції судна на морській карті, вирішила його з Німеччиною. До Росії судно має повернутись через два тижні – 2 травня. Міністр закордонних справ України Павло Клімкін заявив, що, заборонивши російському учбовому вітрильному судну «Сєдов» заходити в територіальні води, влада Польщі та Естонії, підтримали міжнародне право.
Судно "Сєдов" в порту Варнемюнде (Росток)
Рустам Авдєєв, радіо "Куреш"