Росія планує «прорубати» коридор на Крим, захопивши частину південної України

Російська Федерація затримує та блокує судна в Азовському морі, які прямують до портів підконтрольних Україні. В Азовському морі росте напруга. Іноземні судна, що прямують до портів Бердянська та Маріуполя, перевіряють російські прикордонники. Через це, на сьогоднішній день, значна частина власників відмовляється від заходу в ці порти. А це в свою чергу сильно впливає на промисловість припортових українських міст.
Крім того, ще одним бар’єром для суден став Керченський міст. Станом на червень 2018 року понад 144 контейнеровози відмовилися від використання портів у Маріуполі та Бердянську, бо не можуть проходити під мостом.
«Геополітичне зазіхання Росії на Україну стосується і відсторонення нас від моря, аби перетворити Україну з морської держави в континентальну» - повідомив віце-адмірал Сергій Гайдук, у програмі "Студія Захід з Антоном Борковським" на телеканалі Еспресо.TV.
(На фото: віце-адмірал Сергій Гайдук)
За словами колишнього командувача ВМС України, Росія реалізовує стратегію хаосу в Азовському морі і все прораховує крок за кроком. Зокрема, економічний тиск на Маріупольський і Бердянський морські порти має не тільки суто економічний вплив.
"Проект Новоросія" знаходиться в Росії на порядку денному, а дії, які проводяться на приморському фланзі у Чорному і Азовському морях, є кроками Росії, що стосуються реалізації цього проекту", - наголосив він.
За словами віце-адмірала в портових містах Маріуполя та Бердянська працює біля 5 тисяч портовиків. Крім того, тут зосереджені заводи, які тісно зв’язані з морськими перевезеннями, на яких також працює чимала кількість працівників. Сергій Гайдук переконаний, що ці працівники, втративши роботу через зупинку портів та підприємств будуть влаштовувати бунти, які призведуть до розкачування ситуації у цих містах на користь РФ.
"Ми повинні розуміти, що у цих портах працює до 5 тис. портовиків, які у разі втрати роботи можуть проводити акції соціального характеру, тобто можуть бути соціальні коливання серед населення і тут прорахунок іде в тому напрямку. Уявіть собі, на сході від Маріуполя знаходиться "нульовка", де перебуває наше приморське угруповання, яке щоденно має бойові зіткнення з противником, а на захід від Маріуполя і в самому Маріуполі йдуть бунти населення, бо вони втрачають роботу, втрачають можливість утримувати свої сім’ї та таке інше. Я думаю, ці питання прораховуються і на це робить ставку Росія", - пояснив віце-адмірал Гайдук.
Водночас він зазначив, що Кремль буде використовувати акції протестів серед металургів, бо основні види карго, які перевалюються через морські порти, є продуктом металургійної галузі. За словами колишнього командувача ВМС України, подібні акції будуть використані для реалізації "найгіршого сценарію - прорубання коридору, який йде вздовж Азовського моря".
(На фото: Маріупольський торговий порт)
Через збудований Керченський міст Маріупольський торговий порт вже втратив 250 мільйонів гривень чистого доходу.
«Якщо середні дохідні ставки у нас 150 гривень на тонні, то тільки на чавуні порт недоотримає 150 мільйонів гривень, - каже Олександр Олійник, - Візьмемо також південно-східний напрямок - Китай, В'єтнам, Корею. Вантажообіг скоротився, близько півтора мільйона тонн вантажів або 250 мільйонів гривень чистого прибутку ми втрачаємо» - повідомив Олександр Олійник, директор ДП "Маріупольський торговий порт".
Усе йде до ситуації ще більшого загострення в портах Азовського моря. Такий коридор, нагально необхідний для окупованого Криму, адже півострів не може існувати повноцінно без зв’язку з материковою частиною України. Такий коридор має пройти через Донецьку, Запорізьку та Херсонську області.