Крим під Російською окупацією 3775 день
Вся Україна у вогні 850 день
  Рішення суддів Міжнародного кримінального суду (МКС) про видачу ордера на арешт президента росії володимира путіна, є початком процесу його притягнення до відповідальності.

Рішення суддів Міжнародного кримінального суду (МКС) про видачу ордера на арешт президента росії володимира путіна, є початком процесу його притягнення до відповідальності.

20.03.2023 00:44

Рішення Міжнародного кримінального суду (МКС) видати ордер на арешт нинішнього президента РФ Володимира Путіна розпочало процес притягнення до відповідальності російських лідерів за злочини в Україні. Таку заяву зробив високий представник Євросоюзу з питань зовнішньої та безпекової політики Жозеп Боррель у неділю, 19 березня.

"Європейський Союз взяв до уваги рішення II досудової палати Міжнародного кримінального суду видати ордери на арешт президента РФ Володимира Путіна та уповноваженої з прав дитини при Адміністрації президента Марії Львової-Бєлової, у зв'язку з підозрою у злочині протизаконної депортації та протиправного перевезення дітей у контексті ситуації у Україні", – йдеться у заяві.

Боррель нагадав, що 15 грудня 2022 року глави держав та урядів країн-членів ЄС вітали та підтримали подальші зусилля щодо забезпечення повної відповідальності за військові злочини та інші найбільш серйозні злочини, пов'язані з агресивною війною Росії проти України.

"ЄС розглядає рішення МКС як початок процесу притягнення до відповідальності російських лідерів за злочини та злочини, які вони замовляють, дозволяють чи вчиняють в Україні", – наголосив глава європейської дипломатії.

Також Боррель від імені Євросоюзу висловив підтримку розслідувань прокурора МКС в Україні та закликав до повної співпраці з ним усі держави блоку.