Крим під Російською окупацією 4078 день
Вся Україна у вогні 1153 день
  Проти учасників суду над Меджлісом будуть введені санкції

Проти учасників суду над Меджлісом будуть введені санкції

27.04.2016 11:22

КИЇВ (QHA) -
Після заборони Меджлісу кримськотатарського народу в силу вступила резолюція Парламентської асамблеї Ради Європи, яка вводить індивідуальні санкції по відношенню до кожного учасника незаконного судилища. Про це повідомив народний депутат Георгій Логвинський в ефірі "112 Україна".

- Ще минулого тижня в Страсбурзі ми зустрічалися з комісаром Нілом Муйжніексом і попередили, що так станеться. Ми також зустрілися з президентом Парламентської асамблеї Ради Європи та з главами політичних груп. Який результат у нас на сьогоднішній день? Ми просимо допомоги у міжнародного співтовариства і України. Зокрема, було прийнято резолюцію Парламентської асамблеї Ради Європи, яка поширюється на 47 країн, включаючи Росію. У ній говориться, що якщо суд визнає Меджліс кримськотатарського народу екстремістською організацією, будуть введені персональні санкції проти кожного - судді, прокурора, міліціонерів - всіх, хто брав участь в це процесі, - сказав Логвинський.

Він зазначив, що учасникам суду над Меджлісу буде заборонений в'їзд в ряд країн, а також їхні активи будуть заарештовані. Крім того, в деяких країнах їх можуть затримати і передати в Україну для судового розгляду.

Нагадаємо, 26 квітня російський суд виніс вирок у «справі Меджлісу», яким визнав організацію екстремістською і заборонив її діяльність на території Росії, в тому числі в Криму.

26 квітня на черговому засіданні суду «прокурор» Криму Наталія Поклонська в своїй обвинувальній промові розповіла про співпрацю членів Меджлісу з Заходом і про зв'язки представницького органу кримськотатарського народу з «терористичними організаціями».

Раніше в доказ нібито екстремістської діяльності Меджлісу суд долучив до справи статтю Джемілєва «Поляна протесту в Криму» 1988 року видання. Глава Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров зазначив, що в найближчі дні міжнародні організації, в тому числі Організація Об'єднаних Націй, дадуть відповідь конкретними діями на рішення про заборону Росією Меджлісу кримськотатарського народу.

Як повідомляло QHA, перший заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Наріман Джелял на засіданні суду 26 квітня повідомив, що Меджлісу висловили підтримку такі міжнародні організації, як ООН, ОБСЄ, уряду Туреччини, США та країн Євросоюзу.