Представники ЮНЕСКО будуть працювати в окупованому Криму

Виконавча рада ЮНЕСКО оголосила про початок в окупованому Криму прямого моніторингу. Про це повідомляє "Українська правда" з посиланням на посла України у Франції Олега Шамшуру.
"Засідання виконавчої ради ЮНЕСКО стало важливою подією: офіційно оголошено про початок першої фази прямого моніторингу організацією ситуації в окупованому Криму, ухвалено рішення щодо звітування гендиректора про його результати наступного жовтня", - уточнив посол.
Він додав, що дякує тим, хто голосував за прийняття цього рішення. Рішення, яке дозволяло розмістити моніторингову місію в Криму було ухвалено ще у квітні, і 10 жовтня виконавча рада ЮНЕСКО офіційно оголосила про початок цієї місії, яка буде тривати близько одного року, після чого генеральний директор оголосить результати моніторингу.
На початку березня заступник міністра закордонних справ України, голова Національної комісії України у справах ЮНЕСКО Сергій Кислиця і генеральний директор ЮНЕСКО Одрі Азулє обговорили перспективу запровадження прямого моніторингу ситуації з культурною та історичною спадщиною в результаті окупації Росією Криму.
У лютому Україна передала ЮНЕСКО докладний аналіз проблем, спричинених російською окупацією Криму.
Як зазначається на сайті Постійного представництва України при ЮНЕСКО, з початку окупації півострова виконавчою радою ЮНЕСКО поспіль ухвалено вісім рішень "Моніторинг ситуації в Автономній Республіці Крим (Україна)".
Ці рішення дозволили протягом чотирьох років забезпечити закріплення проблематики окупованого Криму в переліку першочергових питань порядку денного діяльності цього керівного органу ЮНЕСКО, а також сприяли формуванню комплексного моніторингового механізму ЮНЕСКО щодо ситуації з правами людини в АРК та Севастополі.
Головна ціль моніторингу, це вивчення ситуації навколо "реставраційних" робіт, що розпочались восени 2017 року у Бахчисараї в Ханському палаці, у результаті чого була знищена автентичність будівлі.