Крим під Російською окупацією 4076 день
Вся Україна у вогні 1151 день
  Портові активи Ахметова перейшли російській підсанкційній компанії

Портові активи Ахметова перейшли російській підсанкційній компанії

30.08.2018 12:19

ПрАТ «Стівідорна компанія «Авліта» і ТОВ «Морський індустріальний комплекс», бенефіціаром яких до 2016 року був Рінат Ахметов, у липні змінили назву, юридичну адресу і кінцевого власника. Водночас у їхніх засновників - московських ТОВ «Авал» та «Ремкор» з’явився новий основний власник - Група компаній «Морські та нафтогазові проекти», що належить ТОВ «Завод «Красное Сормово» («Об’єднана суднобудівна корпорація»). Про це повідомляє "Центр журналістських розслідувань. 

Про це свідчать матеріали розслідування «Недосанкції», проведеного Центром журналістських розслідувань.

За даними державного реєстру, у липні 2018 року ПрАТ «Стівідорна компанія «Авліта» була перейменована на «Агрологік» та змінила юридичну адресу із Києва на Харків. За однією адресою з нею було зареєстровано «Агро процесинг індастрі», яка має той же код ЄДРПОУ, що припинене ПрАТ «Морський індустріальний комплекс» («МіК»).

У липні відбулися реєстраційні зміни і в московських фірмах-засновникцях цих компаній. Власником московських ТОВ «Авал» і «Ремкор», на які Рінат Ахметов у 2016 році переоформив свої портові активи – СК «Авліта» і «МіК», замість ТОВ «Арт-трейдинг» стала група компаній «Морські та нафтогазові проекти». При цьому статутний капітал фірми «Авал» зріс у тисячу разів – до 3,86 мільярдів рублів.

Група компаній «Морські і нафтогазові проекти» належить одному з найстаріших російських суднобудівних підприємств – «Завод «Красное Сормово» з Нижнього Новгорода. У минулому на заводі будували атомні підводні човни, а зараз – нафтоналивні танкери та суховантажні теплоходи.

Завод «Красное Сормово» входить до державної «Об’єднаної суднобудівної корпорації», яка разом з іншими підприємствами військово-промислового комплексу Росії з 2014 року перебуває під санкціями США. Є вона і в санкційному списку РНБО України (за №405).

Відтепер портові активи, бенефіціаром яких до анексії Криму був Рінат Ахметов, будуть використані для воєнних цілей Росії. У липні у Севастополі побував секретар Ради нацбезпеки РФ і близький друг Путіна Микола Патрушев, який нарікав на низькі темпи виконання оборонного замовлення і назвав два підприємства: вкрадений у Петра Порошенка «Севморзавод» і судноремонтний комплекс Ахметова, який щойно змінив власника.

«Процес переводу в державну власність майнового комплексу окремих підприємств йде повільно. Перш за все, це стосується Севастопольського морського заводу і Морського індустріального комплексу, на базі яких заплановано створення судноремонтного кластера, здатного приймати великі кораблі для виконання сервісного обслуговування», – повідомив Микола Патрушев.

«Цікаво, що 100% частки нового власника «Авалу» і «Ремкору», згідно даних ЕГРЮЛ, перебувають під обтяженням, а заставоутримувачем у російському реєстрі вказано старого власника – компанію «Арт-трейдінг», бенефіціаром якої є Ірина Корякіна, а другим засновником з нульовою часткою – Єгор Бондарєв. Обоє – партнери та менеджери компаній композитора Ігоря Крутого, кума Ріната Ахметова. Ймовірно, за ними ховається сам Ахметов. Це може означати, що з реальним власником зернового терміналу і сухого доку у Севастополі ще не розрахувалось»?, – говориться у розслідуванні Валентини Самар «Недосанкції».

За моніторингом порталу Вlackseanews, найбільше зерна із окупованого Криму для незаконного експорту у Сирію та Ліван відвантажується саме з зернового терміналу СК «Авліта». Прокуратура АР Крим за матеріалами журналістських розслідувань про незаконні судозаходи і відвантаження зерна з СК «Авліта» відкрила кримінальне провадження.

Детально про те, як працює в закритому порту Севастополя стивідорна компанія «Авліта» – у попередньому розслідуванні Валентини Самар «Крута перевалка» (Центр журналістських розслідувань для проекту Слідство.інфо).