Крим під Російською окупацією 3752 день
Вся Україна у вогні 827 день
  Під Одесою знайшли скарб часів Кримського ханства

Під Одесою знайшли скарб часів Кримського ханства

05.05.2024 10:48

 

Біля села Флора Окнянської селищної ради, що на Одещині, історик Сергій Жосан знайшов “Флоранський скарб” – срібні монети часів Кримського ханства.

Унікальну знахідку вчений виявив 22 квітня в яру біля села Флора.

Знахідка складається зі 140 срібних монет (акче). Їх карбували в Криму у 1480-х роках під час правління хана Менглі Гірея І.

«Скарб лежав в горщику, на глибині 40 см. Зверху був прикритий вапняковою плиткою природного походження квадратної форми, приблизно 20 на 20 на 5 см. Яр, в якому було знайдено скарб, впадає в річку Ягорлик", - повідомив науковець на сторінці ГО "Краєзнавці Одешини"

(фото: Facebook/ГО "Краєзнавці Одещини")

Скарб складається зі 140 срібних монет

Спершу знахідку детально вивчать та зроблять опис, а тоді передадуть у Подільський міський краєзнавчий музей в Одеській області.

"Це не перший, і, я впевнений, не останній скарб, знайдений на нашій чарівній Окнянщині. В серпні 2019 року у двох кілометрах на південь від села Ілля знайшли скарб старовинних монет середини ХVII століття", - розповів Жосан.

Додамо, що у Криму, починаючи з середини XIII століття і до втрати самостійності у 80-х роках XVIII століття, будо кілька монетних дворів. За весь період карбування було змінено майже 25 найменувань грошових одиниць.