Крим під Російською окупацією 3752 день
Вся Україна у вогні 827 день
  Переселенцям Первинне і повторне отримання українського свідоцтва про народження дитини громадянами України, які проживають на тимчасово окупованому півострові Крим

Первинне і повторне отримання українського свідоцтва про народження дитини громадянами України, які проживають на тимчасово окупованому півострові Крим

Враховуючи, що  анексія  Криму триває,  тема  отримання українського свідоцтва про народження дитини кримчанами в  умовах окупації  досі залишається актуальною. Для отримання відповідей на хвилюючі слухачів Радіо Куреш  питання  у рамках програми  Соціально-Правовій Лінії  наш   кореспондент звернувся до Начальника Дніпровського РАЦСу м. Херсон  - Берлим Алли Олександрівні.


-Алла Олександрівна,скажіть будь ласка, якими нормативно-правовими актами регулюється процес оформлення і отримання свідоцтва про народження  дитини громадянами України, які проживають в умовах окупації?


- Для вирішення таких питань ми керуємося ЗУ від 15.04.2014 № 1207-VII "Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України» та ЗУ від 4.02.2016 № 990-VII “Про внесення змін до Цивільного процесуального кодексу України щодо встановлення факту народження або смерті особи на тимчасово окупованій території України”.

- Опишіть будь ласка процедуру отримання батьками або іншими законними представниками дитини свідоцтва про народження?


-По-перше, свідоцтво про народження можна отримати тільки через суд.

Батькам дитини  або іншим законним представникам дитини необхідно звернутися в будь-який відділ державної реєстрації актів цивільного стану, що знаходиться на материковій частині України і  отримати відмову. Наприклад,звернутися до Дніпровського РАЦСу м.Херсон,тобто до нашого. Потім з цією відмовою дана особа подає заяву до суду (на материковій частині України) про встановлення факту народження дитини на тимчасово окупованій території України. До заяви додається і  відмова, видана відділом РАЦСу,
квитанція про сплату судового збору  і докази, що підтверджують факт народження дитини, місце народження і імена батьків (медична книжка, виписка з пологового будинку, документи, видані окупаційною владою).
Суд видає батькам дитини або іншим законним представникам дитини постанову, якщо вона позитивна, то з копією даного рішення батьки дитини або законний представник  прямують до відділу РАЦСу, де ґрунтуючись вищевказаним судовим рішенням співробітники відділу РАЦСу видають свідоцтво про народження дитини.

- Ми вибрали один зі складних ,на наш погляд, питань кримчан, підскажіть, така ситуація: мати-вдова, має трьох дітей, один з яких народжений в окупації, інші мали українське свідоцтво про народження. Для оформлення допомоги по догляду за дитиною, звичайно ж, мати змушена була оформляти російське свідоцтво про народження дитини. У матері вимагали(співробітник так званого «відділу РАЦСу») натомість українське свідоцтво про народження, які мали її двоє дітей. На відмову їй пригрозили про неможливість оформлення дитячої допомоги без російського свідоцтва про народження. Жінка,тобто мати трьох дітей віддала ці свідоцтва. Питання: як відновити українське свідоцтво про народження цим дітям?

-Матері або іншим законним представникам дитини звернутися в будь-який відділ, розташований на материковій частині України. Написати заяву на ім'я начальника того відділення РАЦСу, до якого звертається особа з проханням  відновити свідоцтво про народження дітям. Якщо вони є в базі даних, то матері співробітниками РАЦСу буде здійснена вторинна видача свідоцтва про народження дитини.

-  А бували випадки, що немає в базі даних? І як бути?

-Так, були. Якщо немає, тоді можливо відновити дане свідоцтво про народження дитини, але через суд.

- Дякуємо, Алла Олександрівна!За виділений для нас час!

Фото:інтернет

Радіо Куреш