Крим під Російською окупацією 3927 день
Вся Україна у вогні 1002 день
  Парламент Чехії розгляне питання щодо визнання депортації кримськотатарського народу 1944 року актом геноциду.

Парламент Чехії розгляне питання щодо визнання депортації кримськотатарського народу 1944 року актом геноциду.

02.05.2023 10:09

Президент Чехії Петр Павел має намір обговорити з членами парламенту питання щодо визнання депортації кримськотатарського народу 1944 року актом геноциду.

Про це він заявив на брифінгу у Празі після візиту в Україну.

За словами Павела, кримські татари дуже тривалий час, з часів правління Сталіна у СРСР, зазнають утисків з боку Росії. Меджліс кримськотатарського народу звернувся до президента Чехії під час його візиту в Україну, щоби Чехія приєдналася до низки країн, які засудили депортацію кримських татар 1944 року як акт геноциду.

«У минулому відбулося те, що можна з чистою совістю назвати геноцидом, хоча в Радянському Союзі це називали переселенням... Це переселення мало всі ознаки геноциду», - зауважив президент і додав, що обговорить це питання з членами парламенту.

Він також нагадав, що кримські татари підтримували Чехословаччину в 1968 році, після її окупації СРСР, і чехи не мають про це забувати.

Для довідки:

Депортація кримських татар розпочалася 18 травня 1944 року. Офіційною підставою для неї стала таємна постанова Державного комітету оборони № 5859 «Про кримських татар» від 11 травня 1944 року, в якій кримським татарам висувалися претензії у начебто масовій зраді та масовому колабораціонізмі за часів окупації Криму нацистськими військами.

Починаючи з 1994 року Україна 18 травня відзначає День скорботи й пам’яті жертв депортації кримськотатарського народу, з 2016 року – День пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу, згідно з постановою Верховної Ради «Про визнання геноциду кримськотатарського народу» від 12 листопада 2015 року.