Оперативна інформація щодо ситуації на окупованій території АР Крим станом на 25 листопада 2024
▶ Верховний суд рф відмовив у задоволенні касаційної скарги на незаконний вирок кримчанам Асану та Азізу Ахтемовим, засудженим до 13 та 15 років ув'язнення.
▶ У Сімферополі представниками окупаційної адміністрації була викрадена і утримувалася на допиті у ФСБ 36 годин головна редакторка дитячого кримськотатарського журналу “Арманчикъ“ Едіє Муслімова.
Злочини окупації:
▶ Станом на 25 листопада окупанти незаконно ув’язнили 218 осіб, з них 132 — кримські татари. Із загальної кількості 43 — арештовані (з них 28 кримські татари), 151 — ув’язнені (з них 97 кримських татар), 26 — без статусу (з них 6 кримські татари).
▶ Зафіксовано 1047 випадків надходження матеріалів складених за ст. 20.3.3 КпАП рф до т.зв. “судів“ на території тимчасово окупованого Криму. З них у 928 випадках було винесено постанову про накладення адміністративного стягнення у вигляді штрафу або приєднано до іншої справи за іншою статтею та винесено сукупне рішення. У 31 випадках розгляд матеріалів продовжується.
▶ Незаконно засудженого до 16 років колонії суворого режиму кримськотатарського журналіста Сейрана Салієва з липня 2024 року тримають у суворих умовах утримання в ІК-4 тульської області, що за понад 1500 км від Криму.
▶ Незаконно засуджений до 7 років колонії суворого режиму кримський татарин Аппаз Куртамет вже два тижні не виходить на зв'язок після початку чергового переміщення між пенітенціарними установами рф.
▶ Учасників так званої справи “шостої Бахчисарайської групи кримських мусульман“ Азіза Азізова, Рустема Османова, Мемета Люманова і Мустафу Абдураманова доправили в СІЗО-1 ростова-на-дону для слухань у російському суді.
▶ Незаконно засуджений до 8,5 роки колонії суворого режиму Рустем Гугурик перебуває у критичному стані в російській колонії в Бурятії, де йому не надають необхідної медичної допомоги. Чоловік страждає від задишки, печії, зубного болю, а також повністю втратив слух на одне вухо. Через небезпеку для життя він змушений відмовлятися від ліків, які адміністрація колонії видає без пояснення складу чи призначення, а через неякісне харчування відчуває сильний біль у шлунку після кожного прийому їжі.
▶ Окупаційний “суд“ відправив на 2 місяці до СІЗО двох українців, які влітку 2024 припливли до Криму на надувному човні.
▶ Силовики окупаційної адміністрації заарештували 38-річну мешканку Севастополя та 47-річного мешканця Ялти за сфальсифікованими звинуваченнями у нібито підготовці до замаху на вбивство офіцера окупаційних військ.
Насильницька мобілізація:
▶ Загинули щонайменше 1408 солдатів російської армії з підрозділів, дислокованих в окупованому Криму. 914 із них, ймовірно, були громадянами України. Кількість загиблих може бути більшою, оскільки росія приховує реальні втрати.
▶ Підтверджено взяття в полон щонайменше 56 військовослужбовців рф з окупованого Криму, більшість з яких, ймовірно, є громадянами України.
Мілітаризація Кримського півострова:
▶ Агенти руху “АТЕШ“ повідомляють про підвищену активність окупантів у Євпаторії, які продовжують готуватися до висадження українського десанту, посилюючи оборонні споруди, тоді як половина сімей офіцерів росгвардії залишила півострів через страх бойових дій. Активістами також зафіксовано переміщення комплексу “Панцир-С1“ у Севастополі разом із боєприпасами на цивільних вантажівках, а також перекидання засобів ППО з Євпаторії до Керчі для посилення захисту так званого “кримського мосту“.
▶ Російські окупаційні війська продовжують посилювати безпеку так званого “керченського мосту“: за місяць лінія металевих загороджень-“їжаків“ збільшилася вдвічі та досягла 1,5 км. По інший бік арок до берегів острова Тузла встановлено паркани з металевої решітки, а біля східного прольоту віадука всі чотири пірси з'єднали між собою.
Пропаганда окупаційних адміністрацій і розпалювання ворожнечі:
Унаслідок недбалості окупаційної влади в Криму енергетична криза набуває все більших масштабів. Масові відключення електроенергії стали звичною реальністю для жителів Севастополя, Керчі, Феодосії, Євпаторії, а також багатьох населених пунктів Бахчисарайського, Первомайського, Ленінського, Курманського та Джанкойського районів. Загалом у понад 10 тисяч мешканців півострова спостерігаються проблеми зі світлом. Попри це, окупаційна адміністрація продовжує робити голослівні заяви про контроль над ситуацією, ігноруючи реальні проблеми інфраструктури та потреби місцевого населення.
▶ Окупаційна адміністрація Криму арештувала майно родичів командира 385-ї окремої бригади морських безпілотних комплексів спеціального призначення ЗСУ Олександра Щепцова.
Громадянський спротив:
▶ Силовики окупаційної адміністрації заарештували 38-річну мешканку Севастополя та 47-річного мешканця Ялти за сфальсифікованими звинуваченнями у нібито підготовці до замаху на вбивство офіцера окупаційних військ.
▶ 61-річна мешканка Феодосії Ірина Владимирова у соціальних мережах підтримувала Сили Оборони України та засуджували дії окупаційних військ. Силовики окупаційної адміністрації затримали її та склали протокол, справу скеровано до суду.
▶ Мешканець Сімферополя Арсен Османов у соціальних мережах підтримував Україну, а також розміщував зображення у вигляді жовто-блакитних сердець, прапорів та герба України. Він був затриманий силовиками, на нього був складений протокол, а справа передана до суду.
▶ Активісти руху “Жовта Стрічка“ продовжують чинити спротив російській окупації Криму, демонструючи відвагу і відданість Україні. Цього тижня вони встановили український прапор на найвищій точці Байдарської яйли – масиві Ільяс-Кая неподалік від Севастополя, закликавши українців на окупованих територіях до активного опору через поширення символіки, листівок та мирних форм спротиву. Попри ризики переслідувань, активісти продовжують підпільну діяльність у населених пунктах півострова, знищуючи пропагандистські матеріали та нагадуючи, що Крим – це Україна. Активістами також зафіксовано використання у школах окупованого півострова навчальних матеріалів ПВК “Вагнер“ з поясненнями, як вбивати українців.
▶ Активісти руху “Кримські бойові чайки“ продовжують викривати колаборантів та російських військових злочинців на окупованому Кримському півострові, поширюючи детальну інформацію про їхні місця проживання, контакти, маршрути пересування, фінансові операції та зв’язки з окупаційною адміністрацією і російськими силовими структурами. Працюючи у суворій конспірації через ризик репресій, активісти також організовують мережі інформаторів і підтримують дух спротиву серед кримчан, нагадуючи, що навіть в умовах окупації можна боротися за справедливість і свободу.
▶ Активістки руху “Зла Мавка“ невпинно продовжують боротьбу на території окупованого Криму, перетворюючи вулиці міст і сіл на майданчики спротиву. Вони поширюють патріотичні графіті, наліпки та листівки, які закликають місцеве населення до ненасильницького опору та нагадують про незламність українського духу. Їхня діяльність спрямована на протидію російській пропаганді, яка намагається нав’язати викривлену реальність та ілюзію повного контролю окупантів. В умовах постійного ризику репресій активістки сміливо розвінчують міфи окупаційної адміністрації, надихаючи кримчан на боротьбу за свободу та справедливість.
Інформація надана Пресслужбою Представництва Президента України в АР Крим