О. Вілкул: «Дам воду в Крым, пущу поезд в Симферополь и сниму блокаду»

14 лютого у Херсоні відбулась зустріч кандидата в Президенти, чинного народного депутата України від партії «Опозиційний блок» Олександра Вілкула з херсонцями.
На своїй зустрічі із виборцями, Олександр Вілкул дозволив собі ряд «сміливих» виразів. По-перше, він заявив, що коли стане президентом України, то в перші пів року відновить подачу до Криму електроенергії та води, а також відновить залізничне сполучення із Сімферополем та скасує економічну блокаду.
«Став президентом, я в первые пол года дам воду, пущу поезд до Симферополя, уберу полностью економическую блокаду, восстановлю все економические отношения» - заявив Олександр Вілкул
Виступ Олександра Вілкула у Херсоні, 14 лютого 2019 року
Він заявив, що має бажання увійти в історію, як президент, який закінчив війну. У своїй програмі, він наполягає, що закінчить її за 100 днів. Крим, він називає Україною, але методи повернення Криму у своїй програмі він не називає, як і не має чіткого бачення повернення окупованих територій Донбасу. Вілкул заявив у Херсоні, що треба ввести миротворчі війська на Донбас, а потім прибрати усіх солдатів, при чому що солдатів РФ, чи то ОРДЛО він порівняв з українськими солдатами, учасниками АТО і усіх назвав «пьяными обкуренными идиотами».
«Первое, вводим какое-то, хотя бы ограниченое количество миротворцев, есть люди которые считают что мы можем обойтись без миротворцев, я считаю, что они все таки нужны. Потому что или с одной стороны выскочит 10 идитов, пьяных, обкуреных или специально подосланых или с другой стороны точно такие же идиоты. Постреляют и весь мир на этом закончиться» - заявив Олександр Вілкул.
Виступ Олександра Вілкула у Херсоні, 14 лютого 2019 року
Миротворчі війська на думку Вілкула мають формуватися з військ країн (близьких до Росії – ред.) Білорусії, Азербайджану, Казахстану, Фінляндії, Швеції та Австрії.
Олександр Вілкул заявив, коли стане президентом, то вийде на шлях прямих переговорів з Росією, однак яким чином, він не повідомив, адже 26 грудня 2018 року уряд Росії постановою №1656 наклав санкції на Вілкула і заборонив йому в’їзд на територію РФ,
Вілкул сказав, що він знайде точку компромісу по Криму та Донбасу, але якою вона буде для України, він не сказав. Однак її формат зрозумілий з наступної його заяви, у якій він засудив боротьбу з комунізмом, імперіалізмом і «русським миром». На його думку обласні ради мають вирішувати які свята святкувати у своєму регіоні, як називати вулиці і які пам’ятники встановлювати.
«Областные советы будут решать какие праздники праздновать, какие памятники ставить, какие улицы называть и на каком языке говорить.» - заявив Олександр Вілкул
Саме обласним радам Олександр Вілкул, планує передати усі повноваження, закріпивши лише кілька за центральною владою в Києві.
Довіреною особою Олександра Вілкула у Херсоні став Сергій Черевко, який багато років працював у Херсонській міській раді на посаді помічника та заступника міського голови. Дружина Сергія Черевко - Лариса Косенко, працює начальником управління культури Херсонської міської ради.
Програма кандидата в Президенти України Олександра Вілкула
Нагадаємо, у лютому 2018 року самопроголошений уряд Криму звернувся до Херсонської ОДА за роз’ясненням на підставі яких документів було перекрито Північно-Кримський канал, та повідомити чи були звернення до ХОДА, про відновлення постачання прісної води до Криму.
Як повідомляло радіо «Куреш» у серпні 2018 року Прокуратура Автономної Республіки Крим повідомила, що у Каланчацькому районі Херсонської області зафіксувала разом з Департаментом контррозвідки СБУ незаконний відбір води із свердловин, яка подавалась на завод ТОВ «Титанові інвестиції (Кримський Титан), що знаходиться на окупованій території Криму.
У пошуках дешевшої альтернативи Північно-Кримському каналу гідрологи півострова пропонують осушити русла річок, пустивши їх воду по трубах в степ - щоб прісна вода не стікала в море. Що при цьому стане з родючими долинами Бельбека, Качи і Салгира - гідрологи не уточнюють. В Криму й так вже пересихає найдовша рычка півострову.
Нагадаємо, що блокада Криму стала повільним вироком для окупаційного режиму на території півострову.
Як повідомляло радіо "Куреш", 27 грудня 2018 в Україні була оголошена кампанія «Кандидате, скажи: чий Крим?. Цю кампанію оголосили активісти міжнародного громадянського руху #LIBERATECRIMEA, який виступає за звільнення Криму і солідарність з кримськотатарським народом. Він спрямований на посилення голосу громадянського суспільства, який закликає до припинення незаконної окупації Криму, грубого порушення міжнародного права і першопричину незліченних порушень прав людини, скоєних в Криму з лютого 2014 року.
Нагадаємо, що Північно-Кримський канал припинив подачу води до Криму. Про це повідомляло Державне агентство водних ресурсів. "Північно-Кримський канал працює в експлуатаційному режимі, який коригується відповідно до потреб водокористувачів Херсонської області, через відсутність конструктивних пропозицій з оформлення договірних відносин для забезпечення водними ресурсами потреб АР Крим на питне водопостачання й зрошення", - йшлося в повідомленні від 8 травня 2014 року.
Рустам Авдєєв, радіо "Куреш"