Крим під Російською окупацією 4077 день
Вся Україна у вогні 1152 день
  Наріман Джелял: Ми народ чи що?

Наріман Джелял: Ми народ чи що?

04.05.2016 14:09

СІМФЕРОПОЛЬ / АК'СМЕДЖИТ (QHA) -
Перший заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Наріман Джелял звернувся до тих кримських татар, які повірили обіцянкам кращого життя, що роздаються підпорядкованою Росії «владою» Криму.

— Два роки тому, не спитавши нас, нам вказали, в якій країні кримським татарам краще жити. Після цинічно пояснили, що пора припиняти лити сльози за жертвами геноциду 1944 року, а треба радіти указам президента і мільйонам бюджетних коштів, яких поки, як мені здається, ніхто не бачив, — пише Наріман-бей на своїй сторінці у Facebook.

Відзначивши, що колабораціоністи всіляко намагаються нав'язати кримським татарам свої інтереси, заявляючи, зокрема, що «кримським татарам такий Меджліс не потрібен», Джелял нагадує про легітимність справжнього складу Меджлісу, який був на законних підставах обраний народом ще до окупації півострова.

— Нам спробували нав'язати «нових» (зі старими дірками) лідерів, перед тим ізолювавши від нас тих, кому ми делегували право представляти наші інтереси... Меджліс весь цей час прагнув відстоювати інтереси свого народу, висловлювати його позицію і захищати право на вільне майбутнє. І ось «кримським татарам такий Меджліс не потрібен!» — обурюється Наріман-бей.

Заступник голови представницького органу кримських татар звертається до тих з них, хто виявився прихильником нової влади. Відомо, що це не більше одного відсотка кримськотатарського народу.

— Нас, як стадо, намагаються зганяти на святкування заради телевізійної картинки та сумнівною радості. Нам вказують, які книжки можна читати, а за які можна потрапити за грати... Шановні співвітчизники! Ми народ чи що?

Наприкінці звернення, апелюючи до історії корінного народу Криму, Наріман-бей заявляє, що кримські татари мають самі вирішувати своє майбутнє:

— Я переконаний, що ми, корінний народ Криму, який має вікову історію, пережив геноцид і труднощі повернення на Батьківщину, маємо право і в змозі самі вирішити, що, чому і яким чином нам потрібно. Кого вважати лідерами, а кому не довірити і город скопати. І ніхто не має права вирішувати це за нас!

Нагадаємо, 26 квітня російський суд виніс вирок у «справі Меджлісу», яким визнав організацію екстремістською і заборонив її діяльність на території Росії, зокрема у Криму. «Прокурор» Криму Наталія Поклонська у своїй обвинувальній промові розповіла про співпрацю членів Меджлісу із Заходом та про зв'язки представницького органу кримськотатарського народу з «терористичними організаціями».

Раніше на доказ нібито екстремістської діяльності Меджлісу суд долучив до справи статтю Джемілєва «Поляна протесту в Криму» 1988 року видання. Глава Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров зазначив, що найближчими днями міжнародні організації, зокрема Організація Об'єднаних Націй, дадуть відповідь конкретними діями на рішення про заборону Росією Меджлісу кримськотатарського народу.

Як повідомляло QHA, перший заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Наріман Джелял на засіданні суду 26 квітня повідомив, що Меджлісу висловили підтримку такі міжнародні організації, як ООН, ОБСЄ, уряди Туреччини, США та країн Євросоюзу.

3 травня на святкування Хидирлезу, який у тюркських народів вважається одним з найбільших свят у році, самопроголошена влада Криму вирішила вивести кримських татар насильно. Відповідний наказ був оприлюднений в інтернеті.

Голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров прокоментував проведення Хидирлезу маріонетковою владою. Він сказав, що «цілі окупантів і жменьки їхніх холуїв очевидні — створити гламурну телевізійну картинку з безлічі людей, що співають/танцюють і... жують, щоб потім розповісти всьому світу про те, наскільки, мовляв, добре живеться в Криму кримським татарам».