На засіданні ООН підтвердили автентичність фото Російських ГРУшників причетних до замаху на Скрипаля

Лондон готовий надати членам Радбезу ООН копії знімків, на яких зображені в Лондоні і Солсбері підозрювані в отруєнні екс-полковника ГРУ Сергія Скрипаля та його дочки Юлії. Про це в четвер, 6 вересня, заявила постійний представник Великобританії при ООН Карен Пірс на засіданні Ради Безпеки ООН, скликаному з ініціативи британської влади.
Раніше в МЗС РФ висловили сумніви в автентичності фотографій, на яких зображені росіяни, причетні до справи Сергія Скрипаля. За словами Пірс, якщо двоє підозрюваних виїдуть за межі Росії, то Лондон "буде використовувати будь-яку можливість, щоб затримати їх, екстрадувати і притягнути до відповідальності у Великій Британії". Вона нагадала, що Великобританія домоглася видачі європейського ордера на арешт двох росіян, і пообіцяла, що скоро ці люди будуть оголошені в розшук по лінії Інтерполу. При цьому постпред підкреслила, що усвідомлює, що домогтися їх видачі з Росії неможливо, через тамтешнє законодавство.
У свою чергу, постпред РФ при ООН Василь Небензя "закликав британську сторону до стриманості", назвавши зроблені в Лондоні висновки у справі Скрипаля і пред'явлені звинувачення "русофобськими фантазіями". За його словами, публікація Лондоном доповіді по "справі Скрипаль" пов'язана з підготовкою провокацією з застосуванням бойовиками спільно з Білими касками хімічної зброї в сирійському Ідлібі. Небензя підтвердив готовність російської сторони до співпраці з британськими правоохоронними органами і заявив, що РФ як і раніше наполягає на наданні консульського доступу до Сергія і Юлії Скрипаль.
Представник США при ООН Ніккі Хейлі назвала розслідування британської поліції ретельно і об'єктивним. Хейлі звинуватила Москву в "спробах відвернути увагу від того, що вона несе відповідальність за те, що сталося". На думку американського постпреда, завдання світової спільноти - допомогти Лондону знайти підозрюваних в нападі в Солсбері.
Британська поліція стверджує, що має достатньо доказів для звинувачення двох російських громадян Олександра Петрова і Руслана Баширова в застосуванні нервово-паралітичного речовини Новачок в місті Солсбері.
У Росії, в свою чергу, заявили, що опубліковані імена і фотографії росіян, нібито причетних до інциденту в Солсбері, їм нічого не говорять та відкидають звинувачення Лондона у справі Скрипаля.