Крим під Російською окупацією 3706 день
Вся Україна у вогні 781 день
  ККСЦ Куреш Мітинг на підтримку Едема Бекірова та інших політичних в’язнів Кремля

Мітинг на підтримку Едема Бекірова та інших політичних в’язнів Кремля

У Херсоні, 12 січня,  жителі міста та області вийшли на мітинг, щоб висловити підтримку Едему Бекірову та усім політичним в’язням Кремля. Організатором мітингу став Херсонський міський меджліс кримськотатарського народу, який закликав усіх небайдужих приєднатися до цієї акції. На мітинг також приїхала громада з Генічеського району Херсонської області. Підтримати акцію приїхала і дружина Едема ага – Гульнара Бекірова.

    Ібрагім Сулейманов, голова Херсонського міського меджлісу кримськотатарського народу на мітингу закликав до засудження дій РФ проти громадян України, які незаконно засуджені країною-окупантом і перебувають у слідчих ізоляторах та місцях позбавлення волі, за вигаданими кримінальними справами.  За його словами, у анексованому Росією Криму, з  2014 року, вже пройшли сотні незаконних обшуків, затримань, відкриваються фейкові кримінальні справи проти тих громадян, що досі визнають Крим, як складову частину України.

   Дружина незаконно затриманого Едема Бекірова, повідомила, що досі не має зв’язку з чоловіком, не дивлячись на його критичний стан здоров’я. Лише вчора його адвокату надали змогу побачитись з ним, і він пересвідчився у тому, що Едем ага потребує негайного лікування у спеціалізованій клініці.

    На головній площі міста зібралися представники різних національностей – українці, кримські татари, корейці, росіяни, литовці та інші національності, аби підтримати затверджене вчора, на Раді Національностей та корінних народів України при ХОДА, звернення, яке буде направлене до усіх посольств країн, представники яких, проживають у Херсоні. У зверненні підписанти вимагають негайного звільнення Едема Бекірова. На сьогоднішній день, для України, це чи не головне завдання, звільнити важко хворого громадянина України.

    На мітингу, виступаючі згадали про усіх в’язнів сумління, які досі перебувають у місцях позбавлення волі у РФ, а також українських моряків, що були обстріляні росіянами у Керченській протоці 5 листопада, і затримані спецслужбами країни-агресора.

  У мітингу, також взяли участь представники союзу ветеранів та інвалідів Чорнобиля,  ГО «КримSOS». та інші. Які засудили дії окупаційних силових структур у Криму, по відмові у наданні ліків Едему Бекірову та жорстокого ставлення до нього.

   Організатор мітингу – Ібрагім Сулейманов зауважив, що на такі заходи особистого запрошення не надсилають, бо люди приходять по особистій внутрішній потребі, як громадянина. Нажаль, до підтримки заходу не приєдналась жодна із політичних сил, які невдовзі мають йти до майбутнього парламенту та будуть формувати  порядок денний в тому числі і питаннях, щодо визволення українських громадян із незаконного російського полону. Із представників усіх кримських структур, представництва яких знаходяться в Херсоні, на заході був присутнім лише представник Уповноваженого з дотримання прав людини в АР Крим та м. Севастополь.      

Подробиці мітингу у відеоматеріалі від радіо «Куреш»:

 

Нагадаємо, 12 грудня 2018 року біля 8.30 на в’їзді до окупованого Криму з боку Чонгара при проходженні паспортного контролю на території, контрольованій російськими окупантами, було затримано громадянина України, жителя селища Новоолексіївка Херсонської області Едема Бекірова. Він прямував до Криму для зустрічі з матір’ю. 13 грудня щодо Бекірова «суд» обрав запобіжний захід – утримання під вартою в СІЗО до 11 лютого. Його звинуватили у зберіганні і передачі «секретному» свідкові 14 кілограмів боєприпасів і зброї. Бекіров – інвалід першої групи.

   Підконтрольний Кремлю Київський районний суд Сімферополя 13 грудня заарештував Бекірова на два місяці. Він буде перебувати за ґратами до 11 лютого 2019 року. Міністерство закордонних справ України висловило «рішучий протест» у зв’язку з рішенням суду.

   Адвокат Олексій Ладін повідомив, що Бекірова підозрюють у скоєнні злочину за статтею 222 частина 2 і 222.1 частина 2 КК Росії(зберігання і передача вибухових речовин і боєприпасів). Юрист Ліля Гемеджі зазначила, що активісту закидають поширення і транспортування більш 10 кілограмів тротилу і 190 бойових патронів.

    У посольстві України у Великій Британії повідомили, що Міністерство закордонних справ Великої Британії занепокоєне станом здоров’я політичного в’язня Кремля – Едема Бекірова.    Зокрема було зазначено, що Едем Бекіров тепер є предметом піклування парламенту та влади Великої Британії. З цією заявою виступив лорд Ахмад, який 13 червня 2017 року був призначений державним міністром у справах Співдружності та Організації Об'єднаних Націй в міністерстві закордонних справ  у справах Співдружності у Великій Британії. Він повідомив, що занепокоєний станом здоров'я Едема Бекірова.

   Нагадаємо, що Гульнара Бекірова, дружина незаконно затриманого на території ТОТ АР Крим,  кримського татарина Едема Бекірова, зверталася до усієї світової спільноти за допомогою. Окупаційна влада Криму не повідомляла їй про стан здоров’я її важко хворого чоловіка.

   Також, Херсонський міський Меджліс звертався із заявою до провідних держав світу, міжнародних організацій, правозахисних груп з вимогою невідкладно прийняти міри для визволення всіх незаконно засуджених українських громадян, про незаконне утримання Едема Бекірова спецслужбами РФ.

   Європейський Союз закликав звільнити українських політв'язнів, зокрема Павла Гриба, кримськотатарського активіста Едема Бекірова та затриманих в Керченській протоці моряків. Про це йдеться у заяві речниці зовнішньополітичної служби ЄС Майї Косьянчич.