МЕЧЕТЬ ОРТА-ДЖАМІ
МЕЧЕТЬ Орта-Джамі
Мечеті - це невід'ємна частина історії і культури кримськотатарського народу, що сповідує Іслам. Це не тільки святині, а й культурна і духовна спадщина народу. Одна з найстаріших мечетей - Орта-Джамі знаходиться в історичному районі міста Бахчисарай. Перша згадка про неї зустрічаються в Кадиаскерських зошитах і датуються 1674 роком.
Після спалення Бахчисараю в 1736 році російськими військами під командуванням генерала графа Бурхарда Мініха, мечеть постраждала і була відновлена в 1737 – 1743-х роках синами кримського хана Хаджи Селім Герая - Менглі ІІ і Селяметом II. Орта-Джамі була відома як п'ятнична мечеть (Джума-Джамі). В цей час вона мала вакуф з 12 торгових лавок і пекарні. Мечеть «Орта Джамі» була центральною мечеттю для проведення п'ятничної молитви в період Кримського Ханства.
Поряд з мечеттю знаходиться могила мусульманського святого - «Сейіт-Мемет-Ерен». З кримськотатарського Орта-Джамі перекладається як «середня мечеть».
У 1861 році мечеть була перебудована прихожанами, після чого в такому вигляді і збереглася до наших часів. Під час кримського землетрусу 1927 р мечеть сильно постраждала, але завдяки згуртованості громади мусульман, вона була укріплена. Однак з 1929 року мечеть була закрита для відвідувань радянською владою і використовувалася як будинок культури та кінотеатр.
У мечеті 84 роки не звучало жодної молитви, і тільки 16 серпня 2013 року, завдяки проведеним реставраційним роботам, мечеть знову була відкрита для віруючих.