Крим під Російською окупацією 3927 день
Вся Україна у вогні 1002 день
  АРХІВ ВІДЕОСЮЖЕТИ Маловідомі віхи в історії кримських татар та українців

Маловідомі віхи в історії кримських татар та українців

 У стінах Херсонського Державного Університету пройшли лекції відомих істориків України Тараса Чухліба та Гульнари Бекірової на тему:  «Національно-визвольна боротьба  кримських  татар та  українців у XVII- ХХ столітті: етапи і віхи.» 

 

Лекції відбулись у рамках щорічного  конкурсу «На кращі твори, присвячені історії національно-визвольної боротьби українського та кримськотатарського народу з імперським режимом Росії і тоталітарним режимом СРСР в боротьбі за державний суверенітет і територіальну цілісність України та відлуння історичних паралелей до сьогодення».

    Український та кримськотатарський народи ще з давніх часів заснували свої держави та розбудовували їх, і боролись за межі цих країн, маючи при цьому спільного ворога.

    Через замовчування радянською історіографією ми на сьогоднішній день замало знаємо про взаємодію двох народів, про їх угоди та співпрацю. Той факт, що Кримське ханство і Українська козацька держава мали спільні союзи викрислений з нашої історії. І тільки завдяки історичним дослідженням нашого часу, українці і кримські татари поступово відкривають для себе ці факти.

     Ще у 1711 році Пилип Орлик заключив договір із Кримським ханством про дружбу та братерство. Фактично українці та кримські татари визнали незалежність один одного та об’єднались проти спільного ворога – Російської імперії.

     Боротьба за національну ідентичність та незалежність українців та кримських татар продовжилась і у 20-21 столітті, на цьому наголосила Гульнара Бекірова. Оскільки українці у найскрутніші часи для кримськотатарскього нанароду знаходили свої шляхи підтримки та допомоги.

    Українці та кримські татари і досі продовжують свою спільну боротьбу за незалежність, і вірять у свою майбутню остаточну перемогу та мирний і міцний союз, якому вже сотні років.

  Конкурс творів проводиться для  студентів та учнів Херсонської області та АР Крим. Участь в ньому можуть прийняти всі бажаючи, які погоджуються з умовами конкурсу *посилання*  та надішлють свої твори на адресу організаторів kuresh.kherson@gmail.com до 8 травня включно.

     Організатор конкурсу та лекції - БО «Кримськотатарський Культурно Спортивний Центр «Куреш», за підтримки - Меджлісу кримськотатарського народу, Департаменту науки та освіти ХОДА, Управління освіти Херсонської міської ради та методичного кабінету при Управлінні освіти міської ради.