Лідери Меджлісу відвідали Туреччину.

Під час зустрічі з президентом Туреччини Реджепом Таїпом Ердоганом і прем’єр-міністром Туреччини Ахмедом Давутоглу Мустафа Джемілєв заявив про можливість створення військового підрозділу в Херсонській області, на кордоні з Кримом:
На кордоні Криму ми хочемо створити військовий підрозділ, який буде входити до складу #ЗСУ та підпорядковуватиметься Міністерству оборони України. Але можливості України обмежені. Є запитання з облаштуванням місця перебування, обмундируванням, озброєнням, харчуванням військових і т.д., не вистачає можливостей для отримання військового досвіду і освіти, медичних послуг. На порядку денному – всі ці витрати.
Лідер кримських татар обговорював питання цивільної блокади Криму на зустрічі з Міністром закордонних справ Туреччини Мевлюд Чавушоглу:
Ми говорили про блокаду. Розповіли про причини і нинішньої ситуації. Туреччина може з легкістю вирішити проблеми кримських татар. Багато з кримських татар вимушено залишили свою батьківщину. Наші мігранти розкидані по всій Україні. Їдуть, зокрема, в західні регіони України, тому що там вищий рівень патріотизму, більше націоналістично налаштованих людей, і вони розуміють кримських татар. Ми хотіли б, щоб наші люди, які виїхали з півострова, залишалися в регіонах, близьких до Криму, наприклад, у Херсоні.
Також на зустрічі обговорювали питання навчання кримськотатарських студентів у різних країнах:
Жодна цивілізована країна світу не визнає кримські дипломи, це одна з основних причин, через які студенти залишають Крим. Також, вони не хочуть навчатися за російськими програмами. Україна виділяє квоти на українські державні університети, але цього недостатньо. Днями ми говорили про ці питання в Києві, на зустрічі з дипломатами. Ми б хотіли відправляти наших дітей на навчання не тільки до Туреччини, але і в інші країни.
Крім того Мустафа Джемілєв передав турецькій стороні думку президента України Петро Порошенко про те, що якщо між Україною і Туреччиною буде створена зона вільної торгівлі, то в Україні турецькі підприємці зможуть знайти можливості втрачених ринків в Росії, і така співпраця буде вигідна для всіх сторін.