"Кримськотатарська гуманітаристика" в рамках Малої академії наук

У грудні 2017 року відбулась важлива подія, яка спрямована на подальший перспективний розвиток кримськотатарської нації, а саме – відкриття секції «Кримськотатарська гуманітаристика» в рамках Малої академії наук http://man.gov.ua/ua. (інформація про дану секція розміщена на вказаному сайті). Участь у секції «Кримськотатарська гуманітаристика» передбачена для школярів загальноосвітніх шкіл.
Спеціалісти секції «Кримськотатарська гуманітаристика» допоможуть визначитись з експертами, які є професіоналами в даній тематиці, для здійснення супроводу учнів-членів академії у фінал конкурсу.
Для захисту роботи необхідна особиста присутність учня-члена Малої академії наук на захисті. Проживання та харчування забезпечує сторона, яка приймає – Мала академія наук.
Для того, щоб стати членом Малої академії наук необхідно:
Дати згоду на участь;
Визначитись з темою наукового дослідження;
Написати роботу за обраною тематикою і вдало її захистити;
Написати контрольну роботу з базової дисципліни за вибором: українська мова та література, історія України, кримськотатарська мова та література.
Кримськотатарська гуманітаристика - комплекс гуманітарних наук, який вивчає взаємозакономірності функціонування, розвиток морального і духовного у системі світогляду кримських татар, що детермінується культурно-історичними процесами.
Мета даної секції спрямована на підтримку школярів-підлітків, їх реінтеграцію у суспільство через культуру і науку, шляхом розвитку засобів самовираження, розвитку креативності, підвищення соціальної компетенції.
Ми прагнемо:
встановити співвідношення між школярами їх батькам і вчителями, краще пізнати історичні і соціокультурні події кримськотатарського народу;
провести семінари та тренінги, які спрямовані на актуалізацію теми наукової роботи;
організувати навчальні сесії, експертний супровід профільних фахівців, навчити правилам презентації результатів наукового дослідження, навчити навичкам роботи в команді
В рамках секції рекомендовані дослідження у напрямах: мистецтвознавство та культурологія, історія, мовознавство та література.
Секція "Мистецтвознавство та культурологія
Рекомендовано дослідження у таких напрямах мистецтва: музичне, хореографічне, образотворче, ювелірне, ужиткове, театральне, кулінарне. Архітектура, скульптура. Матеріальна та нематеріальна культурна спадщина.
Національні танці, національні пісні, театральні вистави, ювелірні вироби, мечеті, палаци, інтер’єр та екстер’єр будівлі, медресе, орнаменти, хамам, фортеці, вишивка, гончарство, предмети побуту, національні страви кримських татар.
Історія, Історичні процеси, Етногенез кримських татар;
1223 - 1441рр. – Золотоординський період;
1441 - 1783 рр. – Період існування Кримського Ханства;
1783 - 1921рр – окупація Криму Російською Імперією;
1922 - 1991рр. – Крим у складі СРСР;
1944 р. – депортація кримських татар;
1991 - 2013рр – Крим у складі незалежної України;
2014 р. до сьогодення – анексія А.Р.Крим Російською Федерацією
Мовознавство та література:
Діалекти (кипчакська група, огузська група), писемність (арабська в’язь, кирилиця, латинка), лінгвістика
Період середньовіччя, класичний період, новітній період, сучасна література.
Морфологія, синтаксис, фонетика, лексикологія
Літературні форми: проза, поезія.
Додаткова інформація для батьків та вчителів.
Участь у Всеукраїнському конкурсі-захисті науково-дослідницьких робіт учнів - членів Малої академії наук беруть учні 9-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів. У конкурсі можуть брати участь учні 7-8 класів загальноосвітніх навчальних закладів за умови виконання ними випробувань із базових дисциплін за програмами для 9 класу. Для дітей молодших класів (починаючи з 5 класу) захист робіт відбудеться влітку. В рамках «Літньої школи» учні захищатимуть свої роботи. (без контрольних робіт з базової дисципліни).
Другий етап конкурсу відбудеться у другій половині лютого 2018 року.
Для всіх учнів з Криму проживання, харчування та проїзд здійснюється за рахунок приймаючої сторони. (виключно для учнів, без дорослих)
Контрольні роботи з базових дисциплін (7-11 клас) пишуть за вибором: українська мова та література, кримськотатарська мова та література, історія України.
Захист робіт відбуватиметься українською та кримськотатарською мовами (за вибором)
З інформацією щодо оформлення науково-дослідницьких робіт учнів – членів Всеукраїнського конкурсу-захисту можна ознайомитись тут: http://zakon0.rada.gov.ua/laws/show/z0407-14/paran288#n288
Контактна інформація:
Громадська організація «Алєм»
Голова правління Есма Аджієва
esmaadjieva@gmail.com
lenura9014@gmail.com
Додавайтесь до нашої сторінки у facebook , де буде викладатися інформація про проект
https://www.facebook.com/alem.ngo/
Автор: Эсма Аджиева та Лєнура Халілова