Крим під Російською окупацією 3752 день
Вся Україна у вогні 827 день
  Кримський муфтій-колаборант заочно отримав вирок у 12 років

Кримський муфтій-колаборант заочно отримав вирок у 12 років

15.04.2024 16:29

За матеріалами СБУ, 12 років тюрми отримав окупаційний муфтій мусульман Криму активно закликав кримських татар підтримати війну проти України.

За даними слідства, Еміралі Аблаєв за вказівкою кремля займався організацією масових заходів під час яких намагався «завербувати» кримчан до окупаційних угруповань росії.

 Крім того, він неодноразово виступав в ефірах центральних російських телеканалів, де підтримував збройну агресію рф та виправдовував воєнні злочини загарбників. А також «демонстративно» засуджував представників кримськотатарського народу, які виступають проти кремля і воюють за Україну, – йдеться у повідомленні.

За свої «старання» на користь москви муфтій був нагороджений медаллю та орденом від так званого «голови Криму» Аксьонова.

На підставі зібраних слідчими Служби безпеки доказів суд визнав зловмисника винним за двома статтями Кримінального кодексу України:

• ч. 3 ст. 436-2 (виправдовування, визнання правомірною, заперечення збройної агресії російської федерації проти України, глорифікація її учасників);

• ч. 6 ст. 111-1 (колабораційна діяльність).

 

Аблаєва заочно засуджено до 12 років ув’язнення.

Наразі він перебуває у тимчасово окупованому Криму. Втім, співробітники СБУ проводять комплексні заходи для притягнення його до відповідальності.

Розслідування проводили співробітники СБУ спільно з Національною поліцією за процесуального керівництва Прокуратури в АР Крим та м. Севастополі.