Кримські татари ніколи не приймуть альтернативний Меджліс

КИЇВ (QHA) -
Політолог і журналіст Віталій Портников зазначив, що в даний момент в Криму щосили обговорюють створення представницького органу, а не громадської організації "на зміну Меджлісу".
- Це необхідно тому, що Меджліс не вийде замінити громадською організацією, потрібен саме представницький орган. Тобто, доведеться провести справжній Загальнонаціональний з'їзд кримських татар. Такий з'їзд можна організувати, і, швидше за все, для нього навіть зберуть «правильних людей», які візьмуть «правильні рішення», - вважає він.
На думку політолога, щоб підмінити Меджліс, не знадобиться навіть Центрвиборчком.
- Створять штучний Меджліс, але доля його членів бути ізгоями і ніяк інакше. Для Кисельова і пропаганди цього штучного меджлісу буде досить, але тільки не для кримських татар. Аксьонових і Костянтинових після повернення Криму чекає безславна втеча в Росію - або гідний срок в українських в'язницях, - резюмує Портников.
На його думку, керівників підробленого «Меджлісу» в будь-якому випадку чекає вічне презирство власного народу, куди б вони від нього не втекли.
Нагадаємо, 26 квітня, російський суд виніс вирок у «справі Меджлісу», яким визнав організацію екстремістською і заборонив її діяльність на території Росії, в тому числі, в Криму. «Прокурор» Криму Наталія Поклонська в своїй обвинувальній промові розповіла про співпрацю членів Меджлісу з Заходом і про зв'язки представницького органу кримськотатарського народу з «терористичними організаціями».
Раніше в доказ нібито екстремістської діяльності Меджлісу суд долучив до справи статтю Джемілєва «Поляна протесту в Криму» 1988 року видання. Глава Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров зазначив, що в найближчі дні міжнародні організації, в тому числі Організація Об'єднаних Націй, дадуть відповідь конкретними діями на рішення про заборону Росією Меджлісу кримськотатарського народу.
Як повідомляло QHA, перший заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Наріман Джелял на засіданні суду 26 квітня повідомив, що Меджлісу висловили підтримку такі міжнародні організації, як ООН, ОБСЄ, уряди Туреччини, США та країн Євросоюзу.