"Крим і Південь України - простір культур" - В Україні стартував новий культурний проект
Сьогодні, 23 жовтня 2018 року, у Києві презентували культурний проект «КРИМ І ПІВДЕНЬ УКРАЇНИ - ПРОСТІР КУЛЬТУР». Про це повідомляє кореспондент радіо «Куреш» з місця події.
Цей проект спрямований на формування нового розуміння історії Південної України, як простору, де створювались держави та розвивались цивілізації. Проект має на меті зруйнувати міф про «Новоросію» - штучно нав'язане поняття, яке наразі використовується у пропагандистських цілях з метою дестабілізації ситуації в Україні і експансії «русского мира».
Організаторами проекту стали: Міністерство інформаційної політики України, Кримський інститут стратегічних досліджень, агентство QHA - «Кримські новини» та Кримськотатарський культурно-спортивний центр «Куреш» (м. Херсон). Проект реалізується за підтримки Українського культурного фонду та Благодійного фонду «Українська спадщина».
«Ні для кого не є секретом, що ми живемо у світі інформаційних бульбашок, особливо гостро це відчувається сьогодні. Міфотворчість зараз формується набагато швидше, ніж будь-коли. Це є з одного боку викликом, тому що ці інструменти використовуються з чіткими політичними задачами. Зокрема, я кажу зараз про гібридну війну, яку окрім фізичної війни, РФ веде проти України.» - заявила Еміне Джепар - перший заступник Міністра інформаційної політики.
Російська пропаганда на теренах України, яка фактично викривляє історію Української держави розпочалась не з 2014 року, вона тривала з часів Незалежності України, до цього будучи вже викревленою СРСР та царською Росією. РФ, як правонаступниця тоталітарного режиму, продовжила цю війну. І тому перед Україною, на сьогоднішній день, стоять чіткі задачі по відновленню історичних фактів та їх розповсюдження серед суспыльства.
Проект «Крим і Південь України - простір культур» включатиме в себе створення циклу радіо-ефірів «10 міфів про Південну Україну» та відеороликів «Недике поле». Відеоролики мають формат короткого опису майбутніх фільмів, трейлерів до фільмів та тізерів, де в документально-ігровому жанрі демонструються історико-культурні пласти Півдня України. Деякі з них будуть виготовлятися у Києві, деякі у Херсоні. Цей проект вже розпочався, його результати буде презентовано вже наприкінці листопада.
«Кримські татари були массово депортовані у 1944 році за рішенням Сталіна. Після цього, щоб виправдати свої діяння, комуністична влада СРСР задалась ціллю переписати історію Криму, історію Південного регіону. І за ініціативою Кримського обкому комуністичної партії у 1952 році в Сімферополі відбулась конференція, де всі науковці одноголосно підтримали нову концепцію розгляду історії Криму та Півдня України. Яка передбачала, що всі кримські татари та інші народи тюркського походження, це були завжди загарбники, вони завжди приходили з війною на ці землі. Булі такі "пранароди", які героїчно відстоювали свою землю та намагалися захищатися. І ось ця героїчна історія завершилась переможно із анексією Криму, Катериною ІІ, яка таким чином врятувала Кримську землю від татарських загарбників. Це було те бачення, яке було закладено в підручниках з історії, було закладено в історіографію, історичну науку, в тому числі і українську.» - заявив Арсен Жумаділов - голова правління Кримського інституту стратегічних досліджень, керівник проекту «Крим і Південь України –простір культур».
Насправді, і за часів Незалежності України ця історія неодноразово переглядалась, однак безрезультатно. Закладання Російських міфів продовжувалось, якби не противились цьому українські історики, що наголошували на негайному відновленні історичної справедливості.
«Нарешті сьогодні є така можливість розповісти про ту кричущу історичну несправедливість, про яку ми говорили з 2014-х років. У Херсоні досі є вулиця Потьомкіна, Суворова, Ушакова, встановлені їм пам’ятники, усім цим героям «Російської імперії», які приклали руку до знищення Української держави, українського козацтва та особливо кримських татар. Добре, що створюються такі проекти, завдяки яким можна донести правду до суспільства. Для Херсонщини це особливо важливо, тому що, у 2014 році були посили «Новоросія», «Малоросія», потім планувалась так звана «Херсонська народна республіка», це все своїм корінням входило до тих пластів так званої «Новоросії». Сьогодні досить дивно, коли під час весілля молодята кладуть квіти до цих пам’ятників. Що це? Це якийсь російський дуалізм.» - Ібрагім Сулейманов - керівник благодійної організації "Куреш" (Херсон)
На презентації проекту був присутній Муфтій мусульман Криму Айдер хаджі-Рустамов, який реалізацію даного проекту назвав «життєвою необхідністю, в тих умовах, в яких знаходиться суспільство».
Тож, вже в найближчий час в Україні з’явиться свій якісний інформаційний контент, що зруйнує російські міфи та почне відновлення історичної справедливості на теренах країни.