Керрі оприлюднив подробиці кібератак Росії на США

Перед тим, як прийняти рішення про введення нових санкцій проти Росії, адміністрація США перевірила кілька разів інформацію розвідки про причетність уряду Росії до кібератак на Америку і поширенню викраденої інформації, заявив на прес-конференції в четвер у Вашингтоні державний секретар США Джон Керрі, передає Укрінформ.
"Об'єднана експертиза всього розвідувального співтовариства перевіряла, перевіряла ще раз і ще раз перевіряла ще раз перевірене і прийшли до спільного висновку, що уряд Росії був причетний до цих зусиль щодо втручання в цілісність нашого виборчого процесу. Такий був висновок", - заявив Керрі.
Він погодився з різкими визначеннями сенатора Макейна про ворожість дій Росії. "Очевидно, це дуже серйозно", - зазначив держсекретар, висловивши переконання, що президент Обама застосував адекватну відповідь.
Керрі також повідомив, що в період хакерського нападу на США – влітку минулого року – американське керівництво спілкувалося з російським з цього питання.
"Ми спілкувалися на особистому і приватному рівні з росіянами. Не можу говорити про це більше, крім того, що багато було взято до уваги тоді в тому контексті, як реагувати на це", - зазначив Джон Керрі.
Нагадаємо, в американській розвідці вважають, що до викрадення хакерами електронних документів Демократичної партії США причетні високопоставлені російські чиновники.
Раніше телеканал NBS News з посиланням на співробітників американської розвідки повідомив, що втручання в президентську кампанію у США могло вестися під особистим керівництвом президента РФ Володимира Путіна.
За інформацією телеканалу, все починалося, як "вендета" проти Хілларі Клінтон, а трансформувалася в спробу показати корупцію в американській політиці і відвернути від США ключових союзників, "створивши образ того, що США не можна покластися, як на світового лідера".
У Кремлі спростували цю інформацію, назвавши її "смішною нісенітницею".
Після цього президент Барак Обама ввів нові антиросійські санкції за втручання хакерів в хід виборів президента США.
У свою чергу перехідна адміністрація обраного президента США Дональда Трампа також поставила під сумнів достовірність звіту Центрального розвідувального управління США, в якому йдеться про втручання Росії у президентські вибори США.